Kui nägu ei meeldi, tee aborti

aprill 24, 2007 at 11:29 e.l. 2 kommentaari

Ma olen kogu oma teadliku elu seisnud abordiõiguse eest ja seisan edaspidigi. Aga selline asi on miski, mida ma mõista ei suuda.

Mis mõttes valest soost? Et nagu tüdruk on teretulnud, aga poissi pole vaja või vastupidi?  Kuidas saab laps olla valest soost? Kuidas saab keegi otsustada, mis soost laps tohib sündida? Mismoodi on inimesed üldse võimelised nõnda mõtlema?  

Õigus ja võimalus rasedust katkestada, ei peaks küll tähendama, et abort hakkab olema esmane pereplaneerimise viis. Ja meditsiini areng ei peaks viima millenigi, mida saaks vist nimetada sünnieelseks diskrimineerimiseks. 

Ja kas on võimalik, et varsti jõuame me kaasusteni, kus keegi loobub lapsest, kuna sel on vale silmade või juuste värv? Mida täpsemaks DNA-analüüsid lähevad, seda suurem on ju ilmsesti tõenäosus, et me suudame varsti ka selliseid asju 99% täpsusega ennustada.  

Või mis saab siis, kui peaks õnnestuma hakata sünnieelselt määrama lapse tulevast seksuaalset identiteeti? Kas ontlikud vanemad hakkaksid potentsiaalsetest homolastest käbedalt loobuma, või mis? 

Ma ei tea, aga mul on hirm. Hirm selliseid asju lugeda ja hirm neist edasi mõelda. 

Pole parata, on vist kohti, kus teadus peab oma saavutusi, täpsemalt küll nende kasutamist, ise piirama, et mitte hea asemel kurja teha.

Entry filed under: sotsiaalne närv.

Kohutav rahvusköök Litsid Saksamaalt, kogu perele!

2 kommentaari Add your own

 • 1. nipitiri  |  aprill 24, 2007, 11:48 e.l.

  jah, paraku on teadussaavutustega tõesti nii
  et kõik sõtub sellest, milleks kasutada
  hea on ju vältida pärilikke haigusi
  mis ainult teatud soolist rada pidi päranduvad
  aga tapeedi värvini minna on tõesti kurjast mumeelest

  Vasta
 • 2. annemuri  |  aprill 25, 2007, 4:44 e.l.

  Nojah, tegelikult jõuame siin sedapidi välja selleni, kuivõrd on vaja arvestada vanemat ja kuivõrd last. Kui sooeelistus võib välja viia “valest soost” vastsündinute tapmiseni, nagu maailmas teatud paigus on juhtunud, siis pole ju resultaadis suurt vahet, aga suhtumises justkui oleks – vastsündinu tapmine on kindlasti mõrv, mida abort mõne arvates ehk ei oleks. Paraku on vanema tahtmised teadlikult egotsentrilised – mina tahan nii ja mina tahan naa, aga lapse tahtmine on ainult üks – tema tahaks, et ta vanemad aktsepteeriksid teda just sellisena, nagu ta on.

  Kui see minu teha oleks, keelaksin ma lapse soo avalikustamise enne seitsmendat raseduskuud lihtviisil ära. Meedikud tegelegu meditsiiniliste probleemidega, mida lapse sugu või sättumus või vaimsed võimed jmt ilmtingimata ei ole. Nad ei peaks andma vanemale põhjust juba enne lapse sündi tema vastu rahulolematuks muutuda. Ohjeldamatu enesekultus, tarbijamentaliteet ja kliendikeskne lähenemine ei pea pääsema sisse igast praost ning seda ei tule lasta vabaduse sildi all igal pool kontrollimatult vohada. Ma mõistan, et olen siinkohal sallimatu inimeste suhtes, kes leiavad, et neile ei istu helesinine või roosa ja tahaksid last interjööriga sobitada, aga mulle on vastuvõetamatu mõte, et vanemad tarbivad oma lapsi.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Kalender

aprill 2007
E T K N R L P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

%d bloggers like this: