Mida valge mees õigupoolest kardab?

juuni 11, 2007 at 6:32 e.l. 59 kommentaari

Iga kord kui ma kuulen, kuidas igasugu peded ja mudakoonud, feministid jms teevad muudkui propagandat ja valge mees tuleb vähemuseks kuulutada, tundub mulle, et see valge mees on väga hirmul. Ta kardab kohe koledasti, aga mida ometi?

Minu meelest on valget mees palju, valgel mehel on reeglina töökohti ja valgel mehel on raha ja naisi ikka ka on. Valge mees ei saa tänaval tappa, sest ta on valge mees. Valge mees ei pea mõtlema, kuidas ta räägib oma sõpradele ja sugulastele, et ta on juhtumisi valge heteromees. Valge mees ei pea häbenema, kui talle naine tööle külla tuleb. Ja valge mees ei pea selgitama, et ta on ikkagi täitsa normaalne inimene, mis siis, et poliitik, mitte köögikata.

Miks ta siis koguaeg hirmust võpatab ja kiunatab, kui keegi kuskil piiksub, et mõni temast erinev eksemplar (naine, mustanahaline, homo vms) tohib ka ellu jääda?

Minu kõrvale kõlab see umbes nii nagu kurdaks võilill, et on diskrimineerimine kui kassikäpp kaitse alla võetakse. Võilill pole siin, muide, kröömigi halvustav võrdlus, see mu lapsepõlve lemmiklill koguni. Lihtsalt, teda ju on palju ja kuhugi ta ei kao.

Niisiis, kas mõni valge mees seletaks mulle ära, mida ta õieti kardab? Enne aga lugege ka Liisa Pasti ja Jaano Martinit.

PS Jaano Martin kurdab, et Liisa ei paku konkreetseid lahendusi. Aga võib olla algabki vahel asjade lahendamine/lahenemine sellest, et me räägime ausalt, kuidas lood on ja küsime, kuidas nad võiksid olla?

Advertisements

Entry filed under: feministi nurgake, sotsiaalne närv.

Suudlemine on (homode puhul) amoraalne, või mis ? Minu hing kiidab lindu!

59 kommentaari Add your own

 • 1. meelis  |  juuni 11, 2007, 9:27 e.l.

  Valge mees peab vägagi mõtlema öeldes, et ta on hetero või talle ei meeldi nt John ( kes juhtumisi on nt neeger ja gay)
  Valge mees peab vägagi mõtlema, kas öelda eesliikuvale naisele, et ta on silmatorkavalt ilus või kas on sünnis avada talle uks.
  Valge mees peab vägagi mõtlema kuidas teha oma tööd sest tsiteerides Perekool.ee’d kui teenib vähem kui naine siis tuleks ta rsk mahajätta ja alimendid kaelale panna.

  Miks ma võin öelda hetero paarikesele et te käitute avalikus ruumis ebasündsalt aga seda sama ei või ütelda gay paarile?

  maailm oma detailides ebavõrde…….see loob tasakaalu!

  Vasta
 • 2. Kati  |  juuni 11, 2007, 9:44 e.l.

  perekooli näide on muidugi karm.
  miks valge mees ei tohi öelda, et ta on hetero, ei saa ma aru. pole küll näinud-kuulnud, et selle eest ahistataks.
  aga ülejäänus, kas valge mehe elu segab, kui ta ei saa rääkida, kuidas ta kedagi vihkab või eelkõndivale naisele keelt kõrva ajada?

  Vasta
 • 3. ah  |  juuni 11, 2007, 9:46 e.l.

  Vaevalt, et see valge mees nüüd kardab, kuid ei taha näha olukorda kus

  a) koduteel on tänavad ebaturvalised, kuna n.ö vähemused on seal kehtestanud oma vägivaldse enamuskorra;
  b) kuna korda pole ja vägivalda on ei riskeeri valge mehe elupiirkonda keegi enam investeerida. Korda ei tohi keegi ka looma hakata, kuna see pool saab enda kaela kõik süüdistused alates poliitilisest ebakorrektsusest kuni fashismini.;
  c) Politsei redutab jaoskondades, ümbruskond laguneb ja n.ö vähemused aitavad sellele mõnuga kaasa. Vohab graffiti, tõmmatakse avalikult marijuanat, ebasoovitavad inimesed saavad nuga ja kolki, valge mehe sõbrad evakueeruvad piirkonnast;
  d) olukord meenutab juba Malmö mõningaid linnaosasid nüüd ja praegu;
  e) keegi ei julge protestida, tolerantsinui tantsib nende seljal kes poliitiliselt ebakorrektseteks tunnistatud on.

  Valge mees ei taha näha poliitkorrektset sundtolerantsiühiskonda kus kiunatatakse selle peale kui mõne homo kohta kuri sõna öeldakse. Siin hiljuti jäi 10 last ühel päeval Tallinnas auto alla, see on valge heteromehe mure, peaasi, et gay paari enesetunne oleks rikkumata?

  Vasta
 • 4. Kati  |  juuni 11, 2007, 10:01 e.l.

  ah,
  miks sa arvad, et vähemuste ja kurjategijate vahel on võrdusmärk?

  kuidas on teemaga seotud auto alla jäänud lapsed? kas nad aeti alla selle pärast, et gayd suudlevad, või mis?

  Vasta
 • 5. notsu  |  juuni 11, 2007, 10:12 e.l.

  Mis kuritegevusse ja seksuaalsesse sättumusse puutub, siis kuskilt lugesin mingit statistikat, et kurjategijate hulgas on heteromeeste protsent suurem kui ühiskonnas tervikuna… st põhjendamatult palju on just heteromeestest kurjategijaid.

  Vasta
 • 6. Fog  |  juuni 11, 2007, 10:13 e.l.

  Tegelikult on asi väga lihtne. Niikaua, kui räägitakse vähemustele pakutavatest võrdsetest hüvedest siis on kõik korras. Kui aga erihüvedest siis on midagi väga paigast ära.
  * Invaliidil peab olema valgeheteromehega võrdne liikumisvõimalus, seega peab valgestheteromehest kinnisvarahaldaja looma võimalused ratastooliga liikumiseks. Kõik on nõus.
  * linnaviletsuses on 60 meest ja 10 naist tööl. Tehakse konkurss täitmaks ühte lisakohta. Heteromehel peab olema võrdne õigus teistega sinna kandideerida. Kas tal on? (EL sookvoodid).

  Esimeses näites on asi mis on võrdsete võimaluste tekitamine. Teises näites on eriõiguste tekitamine mis ahistab valget hetero meest.

  Vasta
 • 7. ah  |  juuni 11, 2007, 10:18 e.l.

  Ei ole see alati nii, et võrdusmärk, kuid Eesti kuritegevuses annab kõvasti tooni Rummu vähemus vähemalt 🙂 Vähemus on justkui võlusõna mis võtab vähemuselt ära igasuguse ühiskondliku ja sotsiaalse vastutuse. 2 gayd ei saanud vabalt suudelda ja sellest kirjutab Päevaleht ja seda lahkab hea hul blogosfääri. Ei, lapsed aeti alla ilmselt valgete heteromeeste poolt, kuid see väga kedagi ei häirinud. Irriteeriks siin, et just sellepärast ei häirinud, kuna allaajajateks olid valged hetromehed? Vähemus õigustab kõik, vähemus on hea, tõrjutud, progressiivne, rõhutud ja mis veel inimhulk kohe automaatselt. Vähemusel on õigus seetõttu, et ta on vähemus. Mul pole nende homode vastu suurt midagi, kuid see allergiline kisa tüütab ära. Õrritamiseks – kas tänavusele seksuaalvähemuste paraadile on oodata ka koertega jalutajaid või need siiski ei kuulu millegipärast vähemuste alla, sõltumata nende (ja koerte) seksuaalsetest eelistustest ? 🙂

  Vasta
 • 8. Kati  |  juuni 11, 2007, 10:22 e.l.

  nõus, et sookvoodid on vastakaid tundeid tekitav teema.

  samas, eesti ülikoolid (vähemalt mõned), olles hädas sellega, et poisse tuleb õppima ikka väga vähe, on kohandanud akadeemilist testi nõnda, et oleks rohkem ülesandeid, mis annavad vastamisel eelise poistele, et nende protsenti ülikoolis natukenegi kergitada.

  pole küll otse sookvoodi lugu, aga sinnapoole küll.

  mis valge heteromees sellest arvab?

  mina, naine, ei karju siinkohal. sest ma arvan, et selle eelise loomine on hetkeolukorras mõistlik.

  Vasta
 • 9. Kati  |  juuni 11, 2007, 10:29 e.l.

  kuule, ah, äkki ei paneks kõiki ühte patta? jättaks koerad ja kriminaalid teiskes korraks? on ju vist siiski selge, et kõneldes vähemusest, ei pea keegi neid silmas.

  aga see “Irriteeriks siin, et just sellepärast ei häirinud, kuna allaajajateks olid valged hetromehed?”

  ma loen siit praegu välja, et valge heteromees võib kõike, ntx lapsi alla ajada, nii et ei panda tähelegi. et nagu heteromees on see probleemne koll, kes võib kõike ja käitub vägivaldselt? ja ühiskond kiidab takka?

  tahtsid ikka sedaviisi öelda? 🙂

  Vasta
 • 10. Fog  |  juuni 11, 2007, 10:36 e.l.

  Mina pole jällegi nõus testide kohendamisega eeldusel, et need on tehtud algselt võrdsust silmas pidades.
  Samas kui nüüd mõtelda:
  1: neid teste on võimalik muuta selliselt, et üks või teine sugu seda paremini teeb.
  2: neid teste teeb hetkel 1 sugu paremini.

  Seega on küsimus, kas need on ikka algselt tehtud võrdselt?

  Ma lihtsalt ei taha, et eesti jõuab välja sinna, et selleks et tööle saada, pean ennast ümberlõikama, tumeda naha siirdama ja sugupuus lehma lellepoja leidma kes holokausti ohver oli.

  Vasta
 • 11. ah  |  juuni 11, 2007, 10:39 e.l.

  Voldemar Kolga kirjutas hiljutises Ekspressis ühe kolumini kus kirjeldas, kuidas on tunda ennast vähemusena. Ma usun seda lugu täiesti ja mõistan ka seda homovähemust. Võib olla paha tunne küll kui pead pidevalt üht-teist varjama. Seetõttu kui kapist (miks just kapist?) välja tullakse on jah pigem OK. Samas ei tohi hakata vastama väitele “mule su olemus ei meeldi” tolerantsnuiaväitega “homofoob! näe se sea! minu õigused! api!”. See ei soosi vähemust küll kuskilt otsast. Mul on õigus kuna ma olen homo – see ei ole küll miski loogika. N.ö tavaheterole mõjub homoamelemine tõesti tülgastavalt, midagi pole teha, arvestage siis selle iseärasusega ja amelege omades klubides.

  Vasta
 • 12. ah  |  juuni 11, 2007, 10:43 e.l.

  Ducati, siin me jõuamegi selle kohani, et lapsed aeti alla mitte seepärst, et allaajajatel oli valge nahk ja konkreetne sootunnus. Ei ole nii. Laste allaajamise teema ei ole lihtsalt aktuaalne, kuna ta torgib mõnda gayperset vähem kui suudlemisskandaal kuskil kohvikus. Oma p**** on ikka lähemal, ja tolerantsinui kohe võtta 🙂

  Vasta
 • 13. nipitiri  |  juuni 11, 2007, 10:44 e.l.

  8 Kati,

  see on nüüd küll sümptomite
  mitte haiguse
  ravi

  *

  see jama pannakse paika algklassides
  ja kestab
  kuni lapsevanemad omal riisikol
  ei otsusta poisse üheks lisaaastaks koju jätta
  (ja ärgu keegi arvaku, et näiteks lasteaednikud seda ettevõtmist toetaksid)

  Vasta
 • 14. nipitiri  |  juuni 11, 2007, 10:49 e.l.

  teemast: mida valge mees kardab…

  kui kardab
  siis kättemaksu
  kõigilt
  kes arvavad
  et neile on liiga tehtud

  mumeelest ajalugu ongi üks kättemaks teise otsa…

  Vasta
 • 15. Kati  |  juuni 11, 2007, 10:51 e.l.

  fog,
  akadeemiline test on oma loomult kohandatud IQ test.
  IQ testides on alati küsimusi, millele on tavaliselt lihtsam vastata naistel ja neid, millele on lihtsam vastata meestel.
  selleks, et mehi üldse kooli saada, on meil siis kallutatud asja natukene nende teiste kasuks.
  ah,
  mina loen lehest küll liiklusõnnetustest ka.täitsa palju. kas me loeme erinevaid lehti? muide, kust sa teada said, et need lapsed alla aeti? ega see koht mõni ajaleht ei olnud?
  nipitiri
  algklassides pannakse ilmselt muudki jama paika. aga sümptomeid ravida on ehk siiski parem kui mitte midagi?

  Vasta
 • 16. ah  |  juuni 11, 2007, 10:55 e.l.

  9 Ducti,

  Mina valge heteromees arvan, et tubliduselt ja korrale allumiselt ei saa pisid mitte tüdrukutele ligilähedalegi. Kuna aga kord, tublidus ja tulevikus ehk (loodetavasti mitte) poliitiline korrektsus määravad ära inimeste jõudmise kõrgkooli ja sealt edasi kuskile riigiametisse spetsialistiks, siis poistel pole selles rallis nii suurt edumaad. Huvi pärast minge Sotsiaalministeeriumi kodulehele ja vaadake milline on meeste/naiste suhe seal? Ja soolise võrdõiguslikkuse üksuses? 🙂 Ühiskond feminiseerum tasapisi edasi, ja need sotsiaalministeeriumite naisspetsialistid vaevalt et ehitajaid ja homomehi endale voodisse ihaldavad. Kummastav on see, et ei mehed ega naised pole enamus ega vähemus, harva siiski, kuid pigem peale suurte sõdade lõppu. Kvootidest pole siin abi ja neid pole vajagi.

  Vasta
 • 17. Kati  |  juuni 11, 2007, 10:57 e.l.

  jajah, nipitiri, see on see teema, kuidas tagakiusatust saab tagakiusajate tagakiusaja. vahel kahjuks saabki.

  ometi ei peaks ju seepärast tagakiusamist jätkama.

  pealegi, saab ka kättemaksuta. LAV on ntx otsustanud, et oma valgeid ei kiusa, ehkki nad tegid seal ilgusi. aga nad ei võidaks uuest ahistamisringist midagi.

  ja muide, ma ei tea, on see tšehhi rahvajutt või tõsi, aga räägitakse, et kord toodud Vaclav Havelile nimekiri neist, kes teda olid kiusanud, reetnud, tema peale koputanud. kui hiljem küsiti, et kuhu see paber sai, öelnud Havel vaiksel, et näh, ära kadus.

  aga kui oleks kardetud seda tagakiusatust tagakiusajaks fenomeni, pidanuks Haveli vist maha laksma, mitte presidendiks valima. õnneks nii ei läinud, eksju.

  Vasta
 • 18. Uku  |  juuni 11, 2007, 10:58 e.l.

  Ma leian, et inimliigile on juba instinktidena kaasa pandud jälkustunne kõige liigile ohtlike käitumisviiside vastu. Need, kel on terved instinktid, on ka kõige sallimatumad. Vaata, mis on saanud nendest riikidest, kus pedesid sallima hakati?

  Vasta
 • 19. Kati  |  juuni 11, 2007, 10:59 e.l.

  nonii, mis riikidest siis mida saanud on?

  Vasta
 • 20. jaanomartin  |  juuni 11, 2007, 11:03 e.l.

  Paljutki on karta. Ahistamissüüdistusi. Hüvedest ja võimalustest ilma jäämist. Näiteks milline MTÜ saaks kultuuriministeeriumilt toetust valgete heteromeeste elustiiliürituse propageerimiseks?
  Kuna ma oma vaadete tõttu siin ilmselt teretulnud pole, vastasin pikemalt oma blogi kommentaarides.

  Vasta
 • 21. Kati  |  juuni 11, 2007, 11:07 e.l.

  jaanomartin, absoluutselt teretulnud oled, siiralt.
  aga miks sul muidu oleks vaja selle elustiiliürituse jaoks toetust saada? ma saan aru, et tore ja lõbus ja lahe korraldada, aga mida see ülejäänud ühiskonnale juurde annaks sel määral, et toetust vaja oleks?
  ja millistest hüvedest sa ilma jääksid?

  Vasta
 • 22. ah  |  juuni 11, 2007, 11:21 e.l.

  Ei tasu võrrelda võrreldamatut – kas 10 lapse allaajamine 1 päeva jooksul Tallinna linnas on võrdne 1 homopaari kallal kurjustamisega Tallinna linnas? Viimaste kallal ei tarvitatud ka miskit vägivalda ju. Aga oma homoperse on ikka lähemal 🙂

  Selle homoteemaga (nagu muude vähemusteemadega) on ikka nii, et annad sõrme, võtab tihti käe. Samas ühiskond soliidselt vaikib praktikatest kus igasugu vähemusi hajutatakse sujulat eri üksuste vahel. Näide – firmas ei looda eraldi seksualvähemuste ega vähemusrahvuste osakondi (nt. homomüügiosakond, rahvusliku turunduse kompetentsi keskus, 2. jehoova tehnikoosakond jne.). Ei ole kasulik firmale – siis hakatakse edutama omasid ja professionaalsus muutub teisejärguliseks. See jälle firma rahavoole hästi ei mõju…sama seis on ka ühiskonnas – miskid vähemusgrupid ei tohi saada võimalust monopoliseerida teatav ühiskonna seisukohalt elutähtis tegevusvaldkond. Siis nad soosivad ainult omasugusid ja kaevavad ennast nii sisse, et siga ka ei söö.

  MTÜ Valged Heteromehe – hea idee 🙂

  Elustiiliüritus “Suvine grilliõhtu koos külma valge veini, lõhekala ja kaunite noorte naisterahvastega”. Eelarve, noh, 150K EEK. Programmi eldatav mõju: tolerantsi suurendamine, erinevate kogukondade (naised, mehed) üksteisele lähendamine, konvergents, lõimumine, integratsioon ja muu järgnev.

  Avalduse saaja: MiniSteerium 🙂

  Vasta
 • 23. Kati  |  juuni 11, 2007, 11:27 e.l.

  ah,
  võrdlema hakkasid ju sina. 🙂

  seda esiteks.

  teiseks, see, et lapsi alla aetakse, on kole muidugi, aga see ei tähenda, et ühestki muust probleemist üldse rääkida ei tohiks, või kuidas?

  elustiiliüritusest (kui nüüd kildu ei viska), kas nagu iseenesest on heteromeeste suhtes kuidagi tolerantsi vähe või?

  Vasta
 • 24. ah  |  juuni 11, 2007, 11:27 e.l.

  P.S – MTÜ Valged Heteromehed diskrimineerib antud juhul naisi, kes arvavad, et nad ei ole kaunid. Kuna aga kõiki Eesti naisi kutsuda ei ole võimalik, teeb MTÜ Valged Heteromehed Kauniduse Defineerimise Komitee omapolse konsensusliku otsuse kutsutavate naesterahvaste osas.

  Vasta
 • 25. ah  |  juuni 11, 2007, 11:31 e.l.

  Kokkuvõttes tahtsin ma öelda, et homoperse pole Eesti Vabariigis probleem number 1,2,3,4,5,6,7,8,9 ja nii edasi, seega vähem kisa, rohkem villa. Topitagu rahus!

  Vasta
 • 26. notsu  |  juuni 11, 2007, 11:31 e.l.

  ot mis kogukondi siis lähendataks? meeste ja kaunite naiste kogukonda?
  a miks peaks kaunite naiste kogukond tahtma läheneda kaunidusselektsiooni läbimata meeste kogukonnale?

  Vasta
 • […] valgete heteromeeste ees). Kati on ühe sellise ja sellele järgnenud reaktsiooni peale koguni oma sissekande üles […]

  Vasta
 • 28. notsu  |  juuni 11, 2007, 11:33 e.l.

  Aa. alles nüüd taipasin, et ürituse suur eelarve tulebki lootusest, et äkki raha eest lähenevad paremini ja lähemale.
  No kuulge, nii madal enesehinnang ei ole ju tervislik.

  Vasta
 • 29. ah  |  juuni 11, 2007, 11:36 e.l.

  Eelarvest peab jaguma ka funktsionäride eluks-oluks nagu korralikule MTÜle kohane. Ja veiniks tulevad ainult Alsace parimad rieslingid ka.

  Vasta
 • 30. notsu  |  juuni 11, 2007, 11:38 e.l.

  No sel juhul jääb esimene küsimus alles. Et miks selekteeritud naised peaks tahtma selekteerimata meestele läheneda.

  Vasta
 • 31. Kati  |  juuni 11, 2007, 11:40 e.l.

  ah,
  1. mis on probleem nr 1?
  2. kes määrab probleemide hierarhia?
  3. mitmenda probleemini nimekirjas on lubatud asjast rääkida?

  Vasta
 • 32. ah  |  juuni 11, 2007, 11:48 e.l.

  to notsu: selles ongi elustiiliürituse mõte, et konvergents ja integratsioon. Selektsioon on sotsiaaldarvinistlik mõiste, aga see on peaaega sama hea mis fashism! Ega, sa Notsu, äkki fashismi ei toeta ? 🙂

  ducati: ikka võib asjast rääkida. Probleemide hierarhia määrab…eee…MTÜ Valged Heteromehed? 🙂

  Postulaat: Homoperse ei ole probleem nr. 1!

  Vasta
 • 33. ah  |  juuni 11, 2007, 11:56 e.l.

  P.S – kaunite naiste kutsumine ei ole selektsioon, kuna ilu on vaataja silmades, ja ilu kui esteetiline kriteerium on võrreldamatu nii sotsiaaldarvinismi kui ka fashismiga. Isegi Itaalia kommunistid olla sellega nõus (mõni ikka on).

  Vasta
 • 34. Kati  |  juuni 11, 2007, 11:58 e.l.

  nojah, ma pakun, et valgete pullimeeste probleem nr 1 on riista pikkus ja probleem nr 2 selle jämedus.

  aga peame me siis kõik ainult sellest rääkima?

  🙂

  Vasta
 • 35. ah  |  juuni 11, 2007, 12:05 p.l.

  Ehmunult – jumal hoidku, et ärme riista pikkusest ja jämedusest siin üldse räägi, selleks on hoopis muud foorumid, ja neid ei olla mitte vähe! Kusjuures viisakas meedias riista pikkusest ja jämedusest ei räägita – täpselt samasugune võiks olla suhtumine ka homopersesse! Millal sa viimati lugesid peavoolu meediast, et konkreetne Enn või Jaak kaebleb, et naine viskas talle tema ihuliikme pikkust või jämedust ette? Päevaleht sellest ei kirjuta, kuid mul on tunne, et MTÜ Valged Heteromehed avab kindlasti selle teema tarvis ühe sektsiooni 🙂

  Vasta
 • 36. notsu  |  juuni 11, 2007, 12:06 p.l.

  Selektsioon arbitraarse tunnuse alusel on kah selektsioon. muidugi mitte tingimata sotsiaaldarvinism ja nii edasi.
  Ainult et norimise mõttes, kas saab rääkida kogukonnast, kui selle on keegi teine arbitraarselt koostanud. Võiks ju arvata, et kogukond kogub ennast ise. VIP-tüdrukud näiteks ;).

  Vasta
 • 37. notsu  |  juuni 11, 2007, 12:10 p.l.

  Noh, stiilipuhas heteromehe probleem on see, et naist ei saa iga kord, kui tahaks. Selle teema kallal närides saaks päris hea sektsiooni. Või koguni omaette MTÜ.

  Vasta
 • 38. notsu  |  juuni 11, 2007, 12:13 p.l.

  Häid mõtteid muudkui tuleb. Kuna probleem, et naist/meest ei saa, kui tahaks, ühendab nii eri sugudest kui eri seksuaalse sättumusega inimesi, siis saaks sel teemal juba teha tõelise kogukondadevahelise ümarlaua.

  Vasta
 • 39. ah  |  juuni 11, 2007, 12:22 p.l.

  Selline väljend nagu arbitaarne tunnus tekitab aukartusega segatud kõhetust. Arbitraazi käigus omistatud tunnus? Jaa. Arbitraz on nagu midagi kohtulaadset. Kusjuures! – kindasti osutuvad arbitraazi käigus valituks ka mõned naised kes mõnede MTÜ Valged Heteromehed arvates kauniks ei tunnistata. Seega ei saa kasutada mõistet “selektsioon”, kuna see pole imperatiivselt määratletud (A.Marinelli, The White Heterosexual Men Problem, Harvard University Press, pages 224-226) 🙂

  Nagu ma olen aru saanud, on homopersel 7 muret ja 1 nendest on see, et avalikus kohas suudelda vabalt ei saa. Järgmine kord mingu Bikers Pubisse, või ärgu parem igaks juhuks mingu, pärast on Päevalehes jälle artikkel ja politsei kommenteerib ka.

  Moraal – valigu ikka aega ja kohta ka. Seda peame me kõik tegema, ei saa ju valged heteromehedki igal pool vabalt lõuata (diskrimineerimise fakt).

  Vasta
 • 40. ah  |  juuni 11, 2007, 12:26 p.l.

  Ümarlauda on vaja nii või naa. Kõigepealt tuleb otsida puidufirma kes teeks valmis maailma suurima ümarpuittammelaua kuhu taha mahuvad istuma kõik sinna kutsutud isikud- E-riigile omaselt on nimetatud ümarlaud ühendatud ühte jalga pidi otse internetiga ja suhtlus laua ümber käib riiglina Skype abil.

  Vasta
 • 41. ah  |  juuni 11, 2007, 12:28 p.l.

  Ja homode tarvis tehakse üks hiigelsuur tammepuust kapp mis paigutatakse sinna ümarlaua juurde. Aeg-ajal kapi uks paotub ja ümarlaua äärde suskab ennast mõni kõhetu ja arglik homo kes tasapisi enesekindlust kogub ja aina söakamalt sõna sekka ütlema hakkab.

  Vasta
 • 42. Kati  |  juuni 11, 2007, 12:29 p.l.

  ah,
  viisakas seltskonnas ei kõnelda ka homopersest, eks?
  ma lihtsalt ei saa olla viisakam, kui seltskond, muidu viimane ep mõista mind 🙂
  aga ükski leht sellest persest küll ei kirjuta.
  suudlemine, siiski, ei ole perse, ma julgen arvata. ega peeta seda ka reeglina amoraalseks.

  Vasta
 • 43. Kati  |  juuni 11, 2007, 12:32 p.l.

  ah 41
  jajah, ja kui see vennike on siis suutnud hädavaevu moodustada ühe lause “lubage, ma räägin;” saab ta lõuga, sest mis ta karjub ja ammu tüütas ära.

  Vasta
 • 44. ah  |  juuni 11, 2007, 12:34 p.l.

  Lehtedes kostab enam-vähem samadelt autoritelt aeg-ajalt vigin, et jube homodiskrimineerimine. See ongi ülekantud tähenduses “homoperse küsimus”. Reaalses elus ei takista neid homosid eriti keegi ega miski, aga vaenlane tuleb igaks juhuks välja mõelda, siis on lihtsam võidelda. Mul on retooriline küsimus – millal homoaktivistidel on probleem maas, kas siis kui samast soost olevad Eesti Vabariigi president ja peaminister abielluvad ning lähevad käsikäes Tallinna Pridele afterpartyle? Isegi sellest vist ei piisaks.

  Vasta
 • 45. Kati  |  juuni 11, 2007, 12:39 p.l.

  ei takista või?
  partnerlusseadus on, ntx?
  lapsendada saavad?

  Vasta
 • 46. ah  |  juuni 11, 2007, 12:43 p.l.

  Nojah, mina kõll ei tea mis see partnerlusseadus endas sisaldada võiks. OK, varalised küsimused. Kui peale seda on kohe kirik süüdi kui keeldutakse homoleerist, homokihlusest ja homolaulatusest. Süüdlase leiab alati, ja kus häda näed laita, seal diskrimineerimine aita 🙂

  Vasta
 • 47. ah  |  juuni 11, 2007, 12:46 p.l.

  Eks need homod taha järelkasvu ka tagada. Siis vaja Tallinna Homolütseumi ja ülikoolidesse homosexual õppetoole ja mida kõike veel. Ei, sellist asja küll ei ole, et ühel hetkel saab küll

  Vasta
 • 48. Kati  |  juuni 11, 2007, 12:48 p.l.

  ehk me nüüd siiski päris rumalat juttu ei ajaks?

  Vasta
 • 49. ah  |  juuni 11, 2007, 12:48 p.l.

  milleks see angeli helkurite kampaania oli, et “jagavad lastele angeli helkureid”? Pärast öeldi, et see oli”ebaõnnestunud” kampaania alge.

  Vasta
 • 50. Ramloff  |  juuni 11, 2007, 12:49 p.l.

  Näe, oled jälle tabanud kellegi konnasilma 😀

  Aga mida valge mees kardab?
  Ilmselt on neid hirmu põhjuseid mitmeid.
  Minu meelest on ehk peamine hirm kaotada moraalselt õige positsiooni. Läbi ajastu on ju näiteks naisi süüdistatud igasugustes pattudes ja kaheldud isegi kas nad suudavad olla moraalselt süübivad. Mustanahaliste ajaloost Euroopas ja Ameerikas teame me vist kõik.
  Valge heteroseksuaalne mees on läbi aegade olnud see, kes on a priori nimetatud moraalselt õigeks, isegi standardiks, mille suhes kõik muu on hälve. Nii et kui midagi kaotada on, siis just see moraalne teadmine (mis mehe enesehinnangu haprust arvestades on paljudele väga oluline), et valge heteroseksuaalne mees olemine on see kõige õigem olemine. Ja neil, kel mingeid tegelikke väärtusi peale selle teadmise pole, on ilmselt väga raske kui see VHM väärtus väheneks.

  Vasta
 • 51. ah  |  juuni 11, 2007, 12:52 p.l.

  Hirmu polegi, pedereeritagu rahus. Minu peamine sõnum on, et mina pole homoperse probleemides süüdi, ei diskrimineeri kedagi, ega lase ennast ka süüdlaseks lavastada. Toppigu rahus, MOTT. Nüüd mu mittetööpäev lõpeb, aitab tänaseks küll. P.S – ei ma ei kribanud maksumaksja ega isegi kapitalisti aja ega raha eest, seda ei saa ka süüks panna.

  Vasta
 • 52. Kati  |  juuni 11, 2007, 12:55 p.l.

  ah,
  helkuri kampaania oli täielik pask.

  aga kui sa kedagi ei diskrimineeri ja üldse oled hea ja pai ja salliv, no mis sa sipled siis? las nad ollagi rahus?

  ramloff,
  noneh, on jah see teooria, et mida lihtsam on inimese minapilt, seda sallimatum ta on. keerukam minapilt tegevat sallivamaks, sest on rohkem võimalikke ühisjooni teistega.

  Vasta
 • 53. Kiki  |  juuni 11, 2007, 1:44 p.l.

  Lapsendamisest. Kas ei ole siis nii, et üks homopaari osapool võtab aga kätte ja lapsendab. Ja mitte kellegi perset ei torgi, kas see lapsendav osapool elab kokku sama- vai erisoolisega. Kokkuvõtvalt mina olen aru saanud, et jah, otseselt lapsendamist lubavat seadust ei ole, aga keelavat seadust ka mitte. Või on kuidagi teisiti?

  Vasta
 • 54. nipitiri  |  juuni 11, 2007, 1:48 p.l.

  15/17 Kati,

  pakun, et meie praegune ühiskond kiusab väikesi poisse…
  ja tegelikult ei loe, mitmes ring tagakiusamistes see parasjagu käsil on…

  Vasta
 • 55. Ivar  |  juuni 11, 2007, 1:56 p.l.

  Lugesin Pasti, lugesin Martinit ja kirjutasin ise ka teemast. Siinseid kommentaare lugeda ei viitsinud.

  Niisiis. Sind huvitab, mida valge mees kardab. Nt oma domineeriva postitsiooni kaotamine on päris pädev asi, mida karta.

  Kuigi ma kahtlustan, et rohkem on asi selles positiivses diskrimineerimises, mida mõnespool rakendadakse (USAs juba täiesti avalikult ja ilma häbita) ja Euroopas levivatest sookvootidest ja kõigest sellest. Kui öelda, et vähemused on ägedad ja neil on õigused sellele ja teisele, siis on loomulik, et ka valge mees tahab vähemus olla. Minorities rock!

  Mõnedes Lääne-Euroopa riikides räägitakse olukorrast, kus elamisloa saanud immigrandile annab riik seaduses ettenähtud korras korteri ja töökoha, samas kui sealses nn normaalses perekonnas sündinule pole ühtegi sellist tagatist ette nähtud. Jälle üks põhjus, mis valge mees tunneb ennast vähemuse kõrval diskrimineerituna.

  Üks põhjus sellise jutu jaoks võib olla ka vajadus rõhutada enda kuulumist sellesse kõrgemasse, valgete meeste klassi, kui on mingid muud kompleksid.

  kuigi üldiselt ma arvan, et kõige õigem vastus oleks, et ega ei kardetagi midagi, seda tehakse pulli pärast.
  tänan tähelepanu eest

  Vasta
 • 56. Ivar  |  juuni 11, 2007, 1:58 p.l.

  kuigi tegelikult on üllatav, et nii paljud tema ülesse võtsid ja neid postitusti nõnd apalju kommenteeritakse.. seekord tabas liisa vist jah mingit valusat kohta

  Vasta
 • 57. otsija  |  juuni 11, 2007, 5:05 p.l.

  Mis kümnesse alla aetud lapsesse puutub, siis kui meie ühiskond koosneks enamuses mustadest, ei oleks neid laps alla ajanud valged. Kui meie ühiskond koosneks enamuses homodest, ei oleks neid lapsi alla ajanud heterod. Seega lähtugem protsentidest ja kõik asetub omale kohale. Ehk siis alla aetud lapsed ei puutu asjasse.
  Ma ei tea, kuidas Eestis, aga Ameerikas pidada olema küll nii (valged heteromehed räägivad), et kui musta tööle ei võeta, võib ta karjuda: diskrimineerimine,kui valget ei võeta, pole tal kuskile midagi karjuda, luuser järelikult.
  Muide siin on keskendutud valgele ja heterole, aga mitte mehele niivõrd. Kuidas soolisusega seotud hirmudega on, kui jätta välja nahavärv ja seksuaalne sättumus?

  Vasta
 • 58. Sakinah  |  juuni 13, 2007, 12:38 p.l.

  Kiki,

  Eestis ei ole võimalik samasoolise partneri last lapsendada.

  Vasta
 • 59. /++//++//++//++//++//++/ » Blog Archive » Blogid-24  |  juuni 15, 2007, 4:55 p.l.

  […] Igav, ikka sama rikkis grammofoniplaat.Kui keegi millegi vastu sõna võtab siis tuleb ta sildistada -foobiks. noiaelu.wordpress.com… […]

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


On hiljuti kirjutatud

Kalender

juuni 2007
E T K N R L P
« mai   juuli »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

%d bloggers like this: