Naisteajakirja ooperiarvustus – lollus kuubis ja õõvastavad soorollid

juuni 17, 2007 at 11:38 e.l. 12 kommentaari

Värske ajakiri Naised on otsustanud kallile lugejale ooperit tutvustada. Täpsemalt on ohvriks Estonia “Wallenberg”. Mina igatahes ei tea, kas tunda vahkviha või naerust põrandal püherdada. Tsiteerin säravamaid mõtteid ja ei suuda hoiduda omalt poolt kommenteerimast.

“…ooper räägib aga pigem ühiskonnast, üksikinimese suutmatusest suuri süsteeme muuta ja muust sellisest, millest mehed omavahel õlle kõrvale kõnelda armastavad.”

Ahah, et siis selline õlleooper õllefilosoofile jah. Oookei.

“..me ei saagi aru, kas ta kaotab või võidab. Aga ju see polegi oluline, sest sageli ongi meestel eesmärgi poole pürgimine olulisem protsessi nautimisest.”

Halastust. MIDA, ta küll seal niiviisi nautis? Vene vangilaagrit äkki? Või oli tal passitembeldamismaania?

Seega, saada mees sõbraga ooperisse, või mine ise kaasa, kui tahad saada kinnitust faktile, et tegelikult pole selline ainult sinu mees, tegu on globaalse tendentsiga.”

Ahsoo, iga mees on Wallenberg, igamehewallenberg. Vahva.

Üldiselt saan ma selle mula alltekstina muidugi teada, et naine ei mõtle teatavatest asjades isegi mitte õlle kõrvale, et mees on mingi naljakas siplev tulnukas kuskilt õllefilosoofide planeedilt ja et kui ooperis pole romantilist liini, ei sünni naistel seda vaadata.

Hea ikka, et kõrvalleheküljel öeldakse, Nukuteatri “Romeo ja Juulia” olla ilus kurva lõpuga lugu ja seega paras naistele ja noortele vaadata.

Ma saan, mõistagi, aru, et see ajakiri on meelelahutuseks, mitte kultuurileht, aga ikkagi, kui lolli juttu saab/võib ometi ajada? Ja miks ajakiri, mis väidab, et tema sihtgrupp on targad naised, kelle maailma soovitakse veel omalt poolt avardada, kultiveerib täie mõnuga maailma kõige nõmedamaid ja äraleierdatumaid soorolle.

Möh?

Entry filed under: feministi nurgake.

Avasta endas tibi, olematu modelliandega Pahed kaunistavad elu

12 kommentaari Add your own

 • 1. Elver  |  juuni 17, 2007, 12:15 p.l.

  Targad naised, nagu ka targad mehed, on selline üliharuldane nähtus. Kui hakata neile ajakirja tegema, siis see ei tasuks end ära.

  Aga inimesi, kes tahaks targad olla on piisavalt palju, et vähemalt reklaami järgi “tarkadele inimestele” mõeldud ajakirja ostetakse kõvasti. Ja eriti vahet pole millest ja kuidas seal kirjutatakse.

  Pseudointelligents ruulib.

  Vasta
 • 2. abele  |  juuni 17, 2007, 12:15 p.l.

  huvitav, kas eestis oleks võimalik teha naisteajakirja, mis ei kultiveeri neid äraleierdatud soorolle? mulle tundub, et naised, keda võiks veidi avaram vaatenurk huvitada, leiavad nagunii paremat tegevust kui naisteajakirja lugemine ja neil on justkui teistlaadi infokanalid.

  mulle näib, et antud ajakirja sihtgrupp on küll väidetavalt targad naised, aga tegelikult loevad seda naised, kes tahaksid sellesse ringi kuuluda. targad naised nagu sina, ei tea tõesti, kas sellise teksti peale nutta või naerda. ma oletan, et püsilugejat sinust ei saa?

  Vasta
 • 3. Kati  |  juuni 17, 2007, 2:36 p.l.

  minuga on see värk, et hulk naistekaid laekub mulle paratamatult tööl pihku. ja teoreetiliselt on minust ilus siis neisse ka sisse vaadata, nii teinekord.

  aga muidu äripäeva “dilemma” vist üritab natukenegi midagi muud olla, seega pmst peaks olema võimalik mitte nii jubedaid malle kultiveerida.

  Vasta
 • 4. Larko  |  juuni 17, 2007, 3:14 p.l.

  Olen selles üsna kindel, et loo autor pole ealeski kuulnud, kes Wallenberg selline oli. Või teab tema nime ja ehk sedagi, et ta midagi juutidega mässas kuid kindlasti pole tema elusaatusega kursis. Lisaks julgen kahtlustada, kas ta päriselt ka ooperit vaatamas käis.

  Vasta
 • 5. rahajumal  |  juuni 17, 2007, 3:28 p.l.

  Milleks loevad mehed naisteajakirju? See oli märkus Larkole!
  Ja teiseks: müüb see mis annab hea enesetunde. Olgu see siis puhtam, kuivem, pikaajalisem või targem.
  Isiklikult ei läheks ühtegi juutidest halavat ooperit vaatama. Minu elus ei ole selleks mõttetult tühje tunde ette planeeritud. Parem magan selle aja maha kui kulutan juudikultuurile.

  Vasta
 • 6. abele  |  juuni 17, 2007, 4:13 p.l.

  katsun teha näo, et ma ei märganud eelmises kommentaaris rõhuasetust kindlale rahvusele, kuigi see repliik äratas igasuguseid mõtteid.

  teeks parem juttu sellest, kas ainuvõimalik kultuur ongi selline, mis lahutab meelt ja “annab hea enesetunde”. müüb küll paremini, aga…

  ja ausalt, ma proovisin selle “annab hea enesetunde” tähenduse praegu mitmest aspektist lahti mõelda. väga subjektiivne tõepoolest. mõnes mõttes annab mulle vahel hea enesetunde kultuurielamus, mis teeb mõneks ajaks mu enesetunde suhteliselt halvaks ja paneb asjade üle järele mõtlema. mul jäi küll praegu nägemata, aga pakun, et “wallenberg” pakub ka sedasorti elamust.

  Vasta
 • 7. Kati  |  juuni 17, 2007, 5:21 p.l.

  larko,
  seda minagi kahtlustasin, et ta ehk üldse seda ooperit näinud ei ole. või kui on, siis on asi päris hull, st see inimene on päris loll.

  rahajumal,
  ma pakun, et pärast kõnealust ooperit sa oled nimelt targem, st sekundeerin abelele, et see nn hea enesetunne ei pea tähendama, et sa pead tarbima ainult labast laadanalja.

  PS ega minagi tahaks väga rahvustest rääkida, aga ma siiski meenutaksin, et wallenberg oli, muide, rootslane, kui se sulle, kallis rahajumal, muidugi korda läheb.

  Vasta
 • 8. kroku  |  juuni 17, 2007, 5:27 p.l.

  Ära loe naisteajakirju, ajud valutavad vähem.

  Vasta
 • 9. tibutriin  |  juuni 17, 2007, 7:45 p.l.

  >huvitav, kas eestis oleks võimalik teha naisteajakirja, mis ei >kultiveeri neid äraleierdatud soorolle? mulle tundub, et >naised, keda võiks veidi avaram vaatenurk huvitada, leiavad >nagunii paremat tegevust kui naisteajakirja lugemine ja neil >on justkui teistlaadi infokanalid.

  Trend ka üritas midagi muud olla, aga pandi kinni, nii et…
  Mulle tundub ka, et targad naised enam ei loodagi midagi (kodumaistest?) naisteajakirjadest.

  Vasta
 • 10. oHpuu  |  juuni 17, 2007, 8:23 p.l.

  Dilemma esimesel planeerimiskoosolekul Igor jagas meile oma muljeid sellest, mida oli tundnud ja mõelnud, kui lehitses-sirvis-luges seda myriaadi toona olemas olnud naisteajakirju, mille reklaamiosakond talle krattidena kokku kandis. yldiselt oli imestund, et miukest sodi välja antakse.
  seadis eesmärgi teha teistmoodi ajakiri. see pold kuigi raske, nagu näha.
  kuigi see viimane nummer astus ämbrisse: “ohverdasin nooruse karjääri nimel” vms oli kaanele kirjutatud, kuigi subjekt sees rääkis vastupidist juttu: et ongi väga rahul, et hakkas kohe noorelt tööle ja nyyd kõrgele jõund on. kui meie aulikud toimetajad samamoodi jätkavad, siis jääb erisus aina väiksemaks ja reklaamiandjadki tulevad samad kui teistel. loodan siiski parimat.
  muide: lugege ka homse ÄP põhilehe 2. kylge.

  Vasta
 • 11. Larko  |  juuni 19, 2007, 4:20 p.l.

  Kallis rahajumal, kust sa seda võtad, et ma oleksin kõnealust ajakirja lugenud? Kirjutasin ikka oma kommentaari Kati käesoleva blogisissekande alusel.

  Kui aga oleksin ka artikli päriselt ja, jumal paraku, lausa kogu ajkirja kaanest kaande lugenud, mis siis? Kas inimene ei tohi uudishimulik olla?

  Vasta
 • 12. Kati  |  juuni 19, 2007, 5:52 p.l.

  võiks ehk veel lisada, et mõni mees on koguni mõnele naistekale ühte koma teist kirjutanud. minu vanamees näiteks 🙂

  õnneks küll mitte sellist öga, nagu siin sissekandes tsiteeritud.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Kalender

juuni 2007
E T K N R L P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

%d bloggers like this: