Miks katoliiklased prostitutsiooni propageerivad?

juuni 19, 2007 at 4:08 p.l. 9 kommentaari

Härrased Rässa ja Raukas olevat teinud õppefilmi, mis propageerib prostitutsiooni, kirjutab Postimees.

Ma saan aru, et prostitutsioonile on laias laastus kaks võimalikku vaatenurka, tinglikult skandinaavia ja hollandi versioon.

Neist esimene näeb prostituuti ohvrina, väidab, et prostitutsiooniga kaasneb muudki kriminaalset (inimkaubandus, narkoäri, rahapesu, vägivallatsemine) ning peab lahenduseks prostitutsiooni keelustamist.

Teine vaatenurk on, et keha müümine on vaba valik, mida ei peaks keelama, ning et just keelustamine, mis asja põranda alla ajab, soodustab prostitutsiooni ja eelnimetatud kuriteoliikide sõbralikku kooseksisteerimist, jättes pealegi prostituudi seadusliku kaitseta. Lahendus olla hoopis legaliseerimine.

Saan ka aru, et iseenesest tuleks rääkida mõlemist arusaamast, kui need kord olemas on, et sünniks arutelu või nii. Ehk on siis ka hea, et mõni dokumentalist selle teise seisukoha lahata võtab.

Ometi, ma ei usu, et on hea mõte vormistada see lastele õppefilmiks. Tegelikult ma arvan, et see on ikka päris halb, et mitte öelda küüniline mõte.

Mis mind aga täiesti hämmastama paneb, on, et härrad Rässa ja Raukas on minu teada mõlemad tublid katoliiklased. Kuidas nad küll enda jaoks põhjendavad, miks neil on vaja prostitutsiooni propageerida? Moraaliteoloogilisi seisukohti on muidugi küll kui kirjuid koeri, aga ma tahaksin teada, milline neist sellise teo heaks kiidab?

Entry filed under: sotsiaalne närv.

Pahed kaunistavad elu Nüüd viin küll lapsed holokaustimuuseumi

9 kommentaari Add your own

 • 1. abele  |  juuni 19, 2007, 7:51 p.l.

  kui meil oleks prostitutsioon legaliseeritud, võiks taies ju sobida ka õppefilmiks, aga praegu räägib õppefilm siis ebalegaalsest nähtusest kui vabast valikust. võiks teha ka õppefilmi näiteks kodusest kanepikasvatusest kui vabast valikust. täitsa huvitav.

  võib-olla ongi tegemist filmiga, mis valmistab inimesi (õpilasi, tulevasi otsustajaid) ette prostitutsiooni legaliseerimiseks. veel huvitavam. sest minu meelest võiks juba rutem legaliseerida. aga äkki peaks seda siis esmalt näitama ikkagi riigikogu liikmetele, kes seadusi teevad?

  Vasta
 • 2. Kati  |  juuni 20, 2007, 7:03 e.l.

  seda minagi mõtlen, et lapsed ei ole kindlasti sihtgrupp, kellest legaliseerimisarutelu alustada.

  ma võin küll väga eksida (siis antagu mulle andeks), kuid mulle tundub, et need härrased, tehes selllise filmi nimelt koolilastele vaatamiseks, elavad tegelikult välja mingeid isiklikke seksuaalseid kiikse.

  ja ikkagi, ma tahaks teada, kuidas see tegu nende enda jaoks nende enda maailmavaate raames põhjendub?

  Vasta
 • 3. v.  |  juuni 20, 2007, 8:02 e.l.

  Hmmm, aga mo teada meil prostitutsioon ei ole keelatud. Keelatud on prostitutsiooni vahendamine ja alaealiste prostitutsioonile sundimine, ost-müük kvalifitseerub formaaljuriidiliselt tavaliseks majandustegevuseks ehk siis FIEst prostituut per se ei riku ühtegi seadust. Või on viimasel ajal seadusi ses osas muudetud?

  Vasta
 • 4. Kati  |  juuni 20, 2007, 8:13 e.l.

  v,
  kas sa tahad öelda, et meil on võimalik hakata ametlikult FIEks kõigis paberites kirjas, et pakutav teenus on seksimüük?

  Vasta
 • 5. Kati  |  juuni 20, 2007, 8:18 e.l.

  tegelikult muidugi ei liigugi prostitutsiooni keelustamise ideed mitte selles suunas, et kriminaliseerida ja karistada prostituutide tegevust (see teeks neist veel enam kaitsetud heidikud), vaid et tõepoolest keelata nii seksi vahendamine kui ostmine, st karistada klienti. viimast ideed on meil küll mitut puhku arutatud.

  Vasta
 • 6. nipitiri  |  juuni 20, 2007, 8:40 e.l.

  Kati,

  oled filmi näinud?
  mina ei ole, aga kaldun arvama, et tegu ei saa olla “propageerimisega”
  kasvõi sellepärast, et Kuriteoennetuse Sihtasutuse taustalt oleks “propageerimine” ju nonsenss

  Vasta
 • 7. Kati  |  juuni 20, 2007, 9:27 e.l.

  kui lastele jääb mulje, et see valik on täitsa ok, siis see töötab küll propagandana, ma arvan.

  mina isiklikuklt ei ole eriti kindel, et see valik on väga vaba. vähemalt arvan ma, et enen, kui panna lapsed arutama prostitutsiooni kui valikuvabaduse üle, peaksid nad väga hästi teadma, mis on võimalikud kaasnevad ohud.

  ja veel, ma saan aru, et õppefilmis räägib oma elust prostituut, aga et ka kupeldaja…vaat seda mul on juba väga raske mõista.

  Vasta
 • 8. v.  |  juuni 20, 2007, 9:54 e.l.

  Ma tean, et kunagi on küll Maksuametile esitanud mingeid deklareid inime, kes oli “põhikirjalise tegevuse” järgi prostituut. Ma ei tea, kas nad menetlesid seda tavapäraselt või vingerdasid mingi “seaduse mõtte” või “avaliku korra” ettekäändel välja. Praktiline elu tõesti seda ilmselt ei soosi, samas seadusetähte järgides ei ole prostitutsioon keelatud. On lihtsalt reguleerimata…

  Vasta
 • 9. nipitiri  |  juuni 20, 2007, 11:57 e.l.

  Kati,

  keldrisse ilmus link:
  http://www.kesa.ee/filmid/TP5_est.mpg
  vaatasin 20 min ja 41 sek
  niipalju mulle seda sealt tuli
  (hr Raukase suu jäi poolel sõnal lahti)
  mumeelest oli see päris tasakaalukalt tehtud
  *
  aga see aspekt, mida Su pealkiri kajastab…
  seda pead Sa ilmselt härrade endi käest küsima…
  (isikuandmete seaduse järgi tegelikult delikaatne inff)

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Kalender

juuni 2007
E T K N R L P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

%d bloggers like this: