“Tasuta lõunad” märkmepaberitel: Lutherist taaskasutuseni

august 8, 2007 at 9:40 e.l. 8 kommentaari

Nõndaks, ma pühin nüüd une silmist, korjan kokku helesinised lipikukesed, kuhu püüdsin märksõnati eile söömaklubi välja öeldud mõtteid kogu ja sekundeerin Larko ülevaatele. Kõne all olid järgmised teemad:

  • Eurooplase võimaluse tasuta lõunat süüa, rikkus ära Martin Luther, lubades kristlastele liigkasuvõtmist. Sellega lõppes rändmunkade ja kerjuspühakute süütu ja süüdimatu ringkäik mööda Euroopat (Jaano-Martin).

  • Vastuväited: palvetamine oli ka töö, kerjusmunk pidi siiski rahuldama oma jüngerkonna ehk moodas keeles klientide religiosseid vajadusi ja kui ta seda halvasti tegi, võis tagajärjeks olla mitte ainult tühi kerjakott vaid koguni elu kaotamine. Nõnda võib öelda, et nende puhul töötas juba tarbijakaitsegi (mina). Ja, kui Luther on tasuta lõunate kadumises süüdi, kuidas saab siis olla, et USA väga protestantlik ühiskond paneb väga suuri summasid just heategevuse alla (Vanamees)?

  • Kas pirukas, mille eest sa ise ei maksa, on tegelikult tasuta, kui sa sööd seda koos reklaamiga? Jutt algas IT-valdkonna näidetest ja päädis äriideega teha restoran, kus toit oleks tasuta, kuid söömise juurde peaks tarbima ohtralt toidutootjate reklaami (Jaano-Martin).

  • Kas pole mitte nii, et me saame tasuta jagada oma tööd, kuid kui me peame lisaks kasutama mingit ressurssi, mille eest meil endal tuleb tasuda, peame hakkama ka teistelt tasu nõudma (Ramloff)?

  • Kas me ei rabele teinekord selliste lõunate nimel, mida meil pole tegelikult üldse vaja. Bušmanid, kes elavad kõrbes, elatuvad senini küttimisest ja korilusest ja korjavad joogivee kokku kastepiiskadest, kulutavad töötamisele kõigest neli tundi päevas. Miks rabeleme meie oma lõunate nimel kaheksa ja enam tundi (mina ja Vanamees)?

  • Kas taaskasutus on mingi piirini tasuta lõuna? Enam-vähem (Larko ja Vanamees). Siiski mitte, sest keegi peab maksma taaskasutuse organiseerimisega seotud kulud (Jaano-Martin).

  • Kas eestlane on põhimõtteliselt nii kade, et ei luba kellegi midagi, mis võiks välja näha nagu tasuta lõuna, näiteks sõimab tänavamuusikut kerjuseks (mina)? Ja laseb oma metsas marjadel pigem mädaneda kui lubab teised neid korjama (Jaano-Martin).

  • Tasuta lõunaid ikkagi EI OLE, keegi maksab need alati kinni (arstiemanda kõigutamatu seisukoht).

See on siis kõik, mida mina meenutada suudan. Kes mäletab, et midagi oli veel või teisiti, täiendagu lahkesti siin või enda juures. Tasuta lõunate ja IT-maailma suhte võib mõni minust kõvem IT-käpp kindlasti paremini lahti rääkida. Larko? Jaano-Martin?

Need, kes klubiõhtul ei osalenud, kuid tahavad omalt poolt midagi lisada, võivad seda teha siinsamas.

Peale eelnimetatud kõnelejate osalesid seekord veel Epp Montrealist ja Liisu. Aitüma kõigile!

Pildil on kurja juur ehk Luther ise

PS Eelinfo järgmise korra kohta:

Toimub augusti viimastel päevadel osalt reaalis (kogunetakse mingisse Tallinna kesklinna kõrtsi) ja osalt virtuaalis, ehk oleme wifiga kõrtsis ja kaugemalt nurga rahvas saab osaleda ikka skype´i kasutades. Aitäh Jaano-Martinile sellise ühendamisidee eest.

Teemaks on virtuaalne ja reaalne maailm. Kas need on kaks eri asja erinevate reeglitega või ikkagi on mõlema puhul tegu reaalsete inimestega.

Täpne aeg sõltub sõber Larko füüsilisest Eestis viibimisest ja koht sellest, kus õnnestub kõige paremini ühendada wifi ja muidu mõnusus. Anname täpsemalt teada, seega jälgitagu aga reklaami. (:

Entry filed under: elu (pole vajagi osta).

Täna on söömaklubiaeg. Head isu! Armastuse lõpp, küsimustega

8 kommentaari Add your own

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Kalender

august 2007
E T K N R L P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

%d bloggers like this: