Liis Lass soovitab Eesti-Vene suhteid striptiisiga parandada

september 10, 2007 at 12:13 p.l. 22 kommentaari

“Mis te põete. Ehitage paar peldikut rohkem ja näidake autojuhtidele tasuta striptiisi. Keegi ei probleemitse,” ütles meediastaar ja kinnisvaramaakler Liis Lass Eesti-Vene piiriküsimust kommenteerides.  

OK, vabandust, ei öelnud. See on täielik fiktsioon. Aga võiks ehk öelda kui…  

Mis “kui”? 

Hüva, alustame sealt, et kohtasin marsasabas ajakirjanikuproua A.-d, kes kurtis, et teda sunnitakse kirjutama mingist suvalisest tankerist, millega tegelikult midagi ei toimu, mis kedagi ei huvita ja mille kohta kellelgi midagi öelda pole. Ja et tema on ähvardanud päevläbi Liis Lassilt kommentaari küsida, sest ainult see on nõus millest iganes rääkima. 

Kõigepealt hirnusime natuke ja siis kilkasime peaaegu korraga, et miks ka mitte. Et võikski ju olla selline jutusaade, kus võetakse ette mingid jumalast tõsised päevateemad, stiilis põlevad tankerid ja Eesti-Vene suhted, aga kommenteeriksid neid sellised meedia toodetud staarid-ullikesed nagu Liis Lass, Anu Saagim, Märt Sults, Kalev Rebane, Sulo (või kes ta oligi), “Lihtsa elu” Triinut-Sillet ja muud taolised.  

Kardetavasti oleks homeeriline naer ja kõrged reitingud käbedad tulema. Teisalt selline saade tõenäoliselt rikuks sajaga eelnimetatud kommentaatorite inimõigusi. Ei ole ilus ullikest puuri panna ja rahvale näidata.  

Kolmandast küljest, kui need, eeldatavalt ikka täie aruga inimesed on ise, vabatahtlikult lasknud endast jabura meediatoote teha, siis miks mitte noid tooteid südamerahuga kasutada? Seda enam, et keegi ju kasutab neid ikka. Ja üldse, muidu nad oleksid ehk kusagil töötud, aga nüüd saavad tähelepanu ja pildi peale ja tänu sellele ehk rohkem rahakest ja ilusamat elu ka.

Mnjah, tõepoolest, kas liis lasside tootmine, mis on põhimõtteliselt sama, mis habemega naiste näitamine, on ebaeetiline ja tooteks vormitavate inimeste alandamine või on see hoopis heategu, mis võimaldab kasina intellektuaalse potentsiaaliga tegelastel elada paremini kui siis, kui keegi neid ei märkaks?

Kummaliste küsimusteni võib jõuda, kui õhtul marsas natukene õelutseda. 

Advertisements

Entry filed under: mõte kiusab, sotsiaalne närv.

25% fašisti Eks minagi igatsen sisemist rahu

22 kommentaari Add your own

 • 1. küünik  |  september 10, 2007, 1:54 p.l.

  milleks teles kui blogosfääri staar-ullikesed juba kommenteerivadki sedasi igasuguseid päevateemasid… sirje, arni, sina ise. mille poolest te liis lassist niiväga erinete? ehk ainult selle poolest, et teie armastate ise rõhutada kui “intellektuaalsed” te ikka olete. irw. tegelikult ühed habemega naise kõik.

  Vasta
 • 2. Kati  |  september 10, 2007, 2:05 p.l.

  vaata, meie toodame ennast ise ja vastutame seega ka ise, kui palju meie üle naerda saab. nö kupeldajaetapp jääb ära. mis inimõiguste osas on kahtlemata oluline eelis.

  Vasta
 • 3. MD  |  september 10, 2007, 2:39 p.l.

  Pole see Liis Lass mingi ullike, täitsa Eesti keskmine. Kas ta mitte isegi ülikoolis ei käi? Ja kusjures tegelikult on see väga hea mõte. Mind näiteks küll huvitaks, mida arvab Liis Lass põlevatest tankeritest ja Eesti-Vene suhetest. Aga jah, õelutseda pole ilus.

  Vasta
 • 4. Kati  |  september 10, 2007, 2:54 p.l.

  noh, ei ole jah, aga, jumal paraku, kõik me vahel õelutseme.

  aga ilma õeluseta ka on iseenesest huvitav teema mu jaoks, kuivõrd on eetilised nähtused sellised puhtalt toodetud staarid nagu liis lass, paris hilton, preili sobtšak ja muud säärased, kelle puhul ei olegi oluline, kas nad tegelikult ka rumalad on või mitte. sest see, mida meedia ekspluateerib, on ikkagi nende võime hulgaliselt lolli kildu panna ja ajuvabasid skandaale korraldada.

  muidugi kui nad on teadlikult klounirollis, on kõik OK. aga ma pole selles teadlikkuses mitte alati kindel.l

  Vasta
 • 5. Wild  |  september 10, 2007, 3:09 p.l.

  Varjakem oma inetumapoolseid mõttekäike ja tegusid, kuni “ilus” kaotab tähenduse ja lakkab eksisteerimast.

  Vasta
 • 6. MD  |  september 10, 2007, 3:16 p.l.

  Samas ega nad ju päris vastu tahtmist ka “meediastaarideks” saanud pole. Aga kui selline saade tuleks, ütleme näiteks Foorumi formaadis, ma võibolla isegi hakkaks telekat vaatama.

  Vasta
 • 7. Kati  |  september 10, 2007, 3:25 p.l.

  no seda minagi, et päris vastutahtsi pole neist need staarid saanud. sellega saab nagu põhjendada, et nii võib küll.

  teisest küljest, mis siis kui nad (mõni neist) ei saagi sealjuures aru, et nende üle peamiselt naerdakse?

  või OK, need tüdrikud suht tõenäoliselt saavad ja müüvadki seda. aga kuidas on ntx arnold oksmaa või ryan angelosega? pildil olla nad muidugi tahavad, aga…

  mingis mõttes muide samad küsimused, mis prostitutsiooniga. et kui vabathtlik see on ikkagi jne.

  aga saadet ma kardetavasti ka vaataks (vähemalt mõned korrad). ainult karta on, et kõike muud, kui õilsatel põhjustel.

  Vasta
 • 8. MD  |  september 10, 2007, 3:44 p.l.

  Mnjah. Nõudluse ja pakkumise vahekord on muidugi huvitav probleem. Suht keeruline on vastata küsimusele, kas kõigepealt loob meedia nõudluse liislasside järele ja seejärel toodab neid, või on liislasside järgi olemas loomulik nõudlus. Ma ise arvan, et viimane on tähtsam – rahvas tahab ennast televiisorist näha, et äratundmisrõõmu kogeda. Eks liislasside populaarsus baseeru ikka sellel, et rahvale on vaja omanäolisi kangelasi.

  Vasta
 • 9. Kati  |  september 10, 2007, 3:59 p.l.

  ma kardan, et rahvas ei taha neil puhkudel mitte omanäolisi kangelasi, kellega samastuda, vaid neid, kelle kõrval ennast mõõtmatult tublima ja targemana tunda.

  muidugi on selle järgi nõudlus. iseasi, kas seda nõudlust peab rahuldama. samas, keegi rahuldab seda ilmselt nii kui nii. seega, kui ots on pmst lahti tehtud, pole vahest vahet, kas sedasorti lood kestavad ja arenevad või mitte.

  Vasta
 • 10. heli  |  september 10, 2007, 5:31 p.l.

  Leiba ja tsirkust nõuti juba Vana-Roomas. Inimloomus on ikka sama.

  Vasta
 • 11. ellom  |  september 11, 2007, 6:41 e.l.

  hmm. kui liis lass juhtumisi oma kolumni justis ise kirjutas, siis mina teda küll silmatorkavalt rumalaks inimeseks ei saa pidada. ausalt, lugesin mitu korda ja täiesti terane jutt oli. aga võibolla ma olen väga naiivne kui ma üldse olen võimeline arvama, et ise kirjutas. mingeid blondile seltskonnadaamile sobilikke sõnavõtte olen ka vist kohanud, aga väga vähe tuleb ette. nii et üldiselt ma kahtlustan natuke, et inimesed kes liis lassi üle nalja heidavad päevast päeva ei tea temast eriti rohkem kui nime ja seda et tema üle on kombeks naerda. või on see selle pärast, et olen tartlane ja lihtsalt ei komista liis lassi otsa tänaval? 🙂

  Vasta
 • 12. Kati  |  september 11, 2007, 7:21 e.l.

  ellom,
  täitsa võib olla, et tegelikult ongi arukas pliks.
  aga sel juhul, miks igati arukas inimene müüb ennast kui rumalat tšikki? sest see, mis tema puhul müüb, on ikkagi just rumala inimese kuvand.

  minu meelest end nii müüa on ohtlik, sest sellest mainest ei saa lahti.

  võta näiteks bellanova, kes minu meelest pole ka ei loll ega paha tüdruk, aga mitte keegi mitte kunagi ei hakka tast ju arvama muud kui et rumal pornostaar. ma kardan, et liis lassiga läheb samamoodi. olgu ta tegelikult, mis ta on.

  Vasta
 • 13. Ramloff  |  september 11, 2007, 7:58 e.l.

  Aga ehk on end rumala kuid ilusa tšikina müüa lihtsalt rahaliselt kasulik?

  Kui ühiskonnas on tellimus just sellise natuuri peale, siis ma usun, et on ka kavalaid inimesi, kes teadlikult sellesse rolli kehastuvad, sest see on neile kasulik.

  Ja risti ei peaks lööma mitte Liis Lassi, vaid iga inimest, kes loeb seltskonnaajakirjandust, sest nende kaasaaitamisel ju sellised rollid tekivad.

  Muuseas, Kroonika ja Justi fenomen on see, et keegi nende lugemist ei tunnista, aga ometi nende tiraazhid on üsna pirakad 😀

  Vasta
 • 14. ellom  |  september 11, 2007, 12:35 p.l.

  ma just tunnistasin et olen lugenud. kui ette jääb külas või kuskil siis kindlasti loen läbi. ise olen ostnud siis kui on lootusetu masendumustunne, kolm-neli korda aastas ma pakun. aga see on tegelikult põnev, miks loetakse. sest ma olen kindel et enamikku lugejaid tegelikult ei huvita see, mida seal just konkreetselt öeldakse. aga sellesse, mis tegelikult huvitab, ei julgeta millegipärast süveneda. ja pealiskaudne (ja olen ka nõus et kuritegelik) pildiajakiri on nagu asendustegevus, värviline rituaal. aga see selleks, ei hakka teemat rohkem kõrvale kallutama.

  Vasta
 • 15. Kati  |  september 11, 2007, 12:43 p.l.

  aga minugi poolest võib kallutada.

  mina võin küll üsna häbenemata tunnistada, et ma loen nii kroonikat kui ajakirjade kirjastuse igat masti naistekaid, sest
  a) need tulevad mulle niikuinii tööl kätte
  b) oleks pmst kena teada, mida oma majas tehakse

  loomulikult ei ole need asjad, mille lugematajätmisest maailm kokku kukuks, aga kui on vaja sellist pausi, mida mina kutsun ajude peast välja laskmiseks, käivad kenasti asja ette.

  Vasta
 • 16. luize  |  september 11, 2007, 4:59 p.l.

  hmh, miski selline saade oli ju kuskil. see mida see tobe prill juhatas, mistanimi nüüdoligi. seal muidugi vist päris tankeri kohta ei küsitud.
  mis kroonikasse-justi puutub, siis mina hakkasin talvel teadlikult vältima. üldse ei ole raske.

  Vasta
 • 17. Kati  |  september 11, 2007, 5:15 p.l.

  mnjaa, aga kui juba teadlikult vältida, siis peaks vältima ka õhtulehte, kõiki naisteajakirju (mööndustega ehk eesti naist mitte), poolt postimehe veebi ja vahest veel ühte kui teist.

  sest pmst üks kama puha.

  mittejärjekindel vältimine aga on ka kuidagi poolik lahendus.

  Vasta
 • 18. luize  |  september 12, 2007, 7:02 e.l.

  Jah, kõiki ajalehti mul tõesti vältida ei õnnestu. Seega olen ikka üht-teist teada saanud. Aga oluliselt vähem, ma usun. Ja pealegi olin ma peale nonde ajakirjade lugemist tihti lausa pahane, et miks ma ometi oma aega sihukese jama peale raiskasin. Sellest olen nüüd igatahes küll lahti.
  Ehk siis, söön endiselt vahel ka ebavajalikku, aga üritan sellest hoiduda nii palju kui saan. Ma pole eriti suur ajakirjade lugeja kunagi old.
  Ega see pole mingi eriline saavutus muidugi. Täitsa nõus.

  Vasta
 • 19. Kati  |  september 12, 2007, 7:50 e.l.

  ma võiksin vist üleüldse igasugu infota olla ka nii kolm kuud jutti. tingimusel, et saangi arvutist jms säärasest eemal metsas elada.

  samas, kui miski mul juba nina alla tolkneb, siis ma pigem vaatan seda.

  tegelt polegi mu meelest asi niiväga selles, kas me sihukest kraami loeme, vaid kui adekvaatseks ja oluliseks me seda peame. kui see, mida õhtukas ja kroonika kirjutavad, hakkab olema ainus info, mis meil maailmats on ja ainus, mida tahame, siis on hullusti.

  aga muidu pole väga vahet, kas loed kroonikat, mängid lolli arvutimängu või vaatad telekast seepi või löömafilmi.

  Vasta
 • 20. luize  |  september 12, 2007, 8:55 e.l.

  ilma infota saab suurepäraselt hakkama. selle igapäevase infota, mis tuleb igalt poolt, ma puhkuse ajal näiteks praktiseerin seda.
  ma olen selle teooria poolt, et kõik info korraga sisse ei mahu. ja et rohkem vajalikku mahuks, siis tuleb mittevajalikku vähem vastu võtta. arvutimäng päris samasse sahtlisse ei paigutu, ehkki ajaviitmise mõistes küll.
  ega me ei vaidle ometi ju?

  Vasta
 • 21. Kati  |  september 12, 2007, 9:09 e.l.

  e…ei. minu meelest me arutleme 🙂

  aga arvutimäng, no vähemalt enamik neist, on mu meelest ikka suht sama lugu. a ma pärastpoole püüan öelda, miks.

  Vasta
 • 22. ma kannan pliiatseid pinalis… päriselt… « Meie Maailm  |  september 15, 2007, 8:15 p.l.

  […] selliseid rändtsirkusi meil õnneks enam ei ole… kahjuks aga ei ole eriliste pealt kasu lõikamine kuhugi kadunud… emotsioon on ju ka kasu, kahtlemata… hiljuti rääkis Kati pisut meediaerilistest ja seonduvatest eetikaprobleemidest… […]

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


On hiljuti kirjutatud

Kalender

september 2007
E T K N R L P
« aug.   okt. »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

%d bloggers like this: