Millal siis on inimene liiga vana …

oktoober 2, 2007 at 2:13 p.l. 1 kommentaar

… et benjihüpet teha?

Kui tervis enam vastu ei pea, ma arvan. Ise pole seda küll kunagi teha tahtnud. Ei kuulu minu jaoks himustatavate adrenaliinialade hulka. Aga lennata tahaks küll ja ma ei usu, et see tahtmine nüüd vanusega palju väheneks. Lennuki järel teisel kohal oleva, märksa realistlikuma unistuste lõbustusvahendi kaatri, saangi ilmselt parasjagu pensipõlveks, ma kardan

.… et õppida kõrgkoolis?

Kuni õppimisvõime järsult langeb. Mingil ajal juhtub see vist enamusega meist, aga konkreetne vanus on ikkagi individuaalne.

… et töötada pingelisel töökohal?

Kuni viitsimist ja jõudu on. Ma usun, see ei sõltu jälle nii väga vanusest kui isiksuseomadustest. Mõni tahab koguaeg adrenaliini ja tunnet, et sõrmed on elu pulsil. Mõni teine kardab sellist olukorda nagu tuld. Ma ise naudin suurel määral adrenaliiniperioodide vaheldumist rahuga. Kuigi seda pean küll ütlema, et mida aeg edasi, seda ettevaatlikumaks ma adrenaliinitsemisega lähen. Iga tühise šokolaadi nimel enam ei viitsi ehk pingutus peab mu jaoks aina enam sügavamalt mõtestatud olema.

… et abielluda ja pere luua?

Millal iganes, kui inimene täie aru juures on.

… et seksida?

Kuniks tahtmist on. Ei oska praegu prognoosida kuniks endal on

.… et tänaval keksida ja karelda?

Minu pärast kasvõi pool tundi surma eel. Emotsioonid ja nende väljendamine on lubatud east sõltumata. Ja vanainimene ei rõõmusta ju vähem kui noor või mis?

…et kuulata tänaval kõrvaklappidega muusikat?

Kõrvaklapid on lihtsalt üks tehniline vidin. Meie vanemad ei kasuta neid, sest nende nooruses ei käidud klapid peas ringi ja and ei õpi enam nii lihtsalt ümber. Aga meie, kes me oleme harjunud klapid peas elama, ei loobu sellest ilmselt iialgi. No kui ei tule turule just mõni parem samalaadne vidin.

… et käia diskoteekides ja ööklubides?

Küllap tulevad  vanainimeste ööklubid nagu juba praegu on penskarite jazzuklubid jne. Meie kultuuril on kalduvus meiega koos vananeda. Küllap ka klubikultuuril. Ja noored ei mõista, kuidas need seniilakad saavad  midagi nii nüri teha.

… et mängida arvutimänge?

Aga kaarte? Malet? Kabet? Mängiv vanainimene ei ole ju iseenesest imelik. Ma arvan, arvutimängudega on sama teema, mis kõrvaklappidega. Kui nad on kord tulnud, siis nad jäävad ja lapselapsed võivad meile mängukonsoole kinkida. Ausalt öelda mängib arvutimänge suure mõnuga mu kolleeg, kel on minust aasta vanem poeg.

 Ramloffilt saadud, muidugi

Advertisements

Entry filed under: meem.

Väikesed Tüdrukud Maailma Lõvikoopas Kirjandusmeem, natuke kommenteeritud

1 kommentaar Add your own

  • 1. kaja  |  oktoober 6, 2007, 9:06 p.l.

    inimene on vana siis kui ta tunneb end vanana…mina ootan näiteks oma pensioniiga, mis alles kuskil 20 aasta pärast tuleb. ootan, sest siis saan ehk teha kõiki neid asju, mida praegu ei saa, sh kasvõi näiteks kõrvaklappidega muusikat kuulata, või mingeid ekstreemseid asju katsetada…praegu ei saa juba seepärast, et pole aega iseendale niipalju kui tahaks. ja teiseks, ekstreemi ei saa, laenud kaelas, ja kindlustused
    et mis siis, kui maha koolen… kes siis laenu maksnb 🙂

    Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


On hiljuti kirjutatud

Kalender

oktoober 2007
E T K N R L P
« sept.   nov. »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

%d bloggers like this: