Soome naised on loomu poolest koledad…

jaanuar 6, 2008 at 2:48 p.l. 22 kommentaari

 

Meil Eestis on vedanud, meil on ikka ilusad tüdrukud. Soomes näiteks ei ole ühtegi ilusat naist.“

Misasja?“

Ühtegi ilusat naist ei ole Soomes, noh.“

Kuule, ära tee järeldusi nende kolme purupurjus vanamoori järgi, kes Tallinnas lällavad.“

Ma ei teegi. Seal koha peal on ka kõik koledad.“

No ei tea, ma oleks küll vähemalt Helsingi vahel päris palju jumala ilusaid tšikke näinud…“

Häh, need on kindlasti kõik Eesti tüdrukud.“

A sa mine teinekord sadamast kaks sammu kaugemale, näed Soome tüdrukuid ka, on ikkagi päris ilusaid.“

Aga ühtegi normaalset tüdrukutebändi neil ikkagi ei ole.“

Misasja?“

No nagu normaalset tüdrukutebändi pole Soomes.“

Otsin sulle YouTube´ist mõned või?“

/…/

Hea küll. Ega nad välimuselt ei olegi koledad, nad on sisemiselt. Soomes on see võrdõiguslus nad ära rikkunud. Meestel ei ole enam võimu ega midagi. Eestis on naised ikka naised.“

Umbes selline dialoog oli mul ja ühel meesinimesel, olgu ta nimi näiteks XX või Härra Kesiganes. Sest sellist juttu ajavad ikka päris paljud.

Minu meelest on küll kuidagi halekoomiline rääkida sellest, kuidas ainult meil Eestis on ilusad tüdrukud ja mujal, näiteks juba Soomes, on nii kolekoledad. Nagu need tüdrukud siis üldse nii palju erineksid, eksole.

Pealegi jõuavad kõik need jutud varem või hiljem sinna, et meie tüdrukud on ilusad just loomu poolest, sest nad on hirmsast feminismusest rikkumata.

Meenub üks doku, kus näidati Ida-Euroopas naisejahil käivaid britte.

Üks seal oli kätte saanud mingi Eesti tibu ja rääkis, et talle nii meeldib vaadata, kuidas naine on kodune ja teeb päevad läbi majapidamistöid, pühib põrandat ja peseb nõusid ja on sealjuures nii alandlik ja tänulik. Koll kurtis, et briti naised küll nii nunnud alandlikud pole enam ja mees ei saa end nende juures üldse suure ja targa ja võimsana tunda. Et see on ikkagi nii mõnus, kui sa tunned, et naine on sinust sõltuv ja teenib sind.

Kaamera siis näitaski naist, kes napis heledas kleidis käpuli põrandat küüris. Mees lösutas laua taga ning jälgis teda, pilgus segu ihast, patronaažist ja despotismist.

Brrrrrrrr!

Noh, ma saan aru, et mingi nukra briti luuseri jaoks on alandlik orjatar kuidagi ideaalne. Sihuke normaalse enesehinnaguga naist nii ehk naa ei saa.

Aga miks ometi täitsa normaalse sotsiaalse positsiooniga Eesti mehepojad ka nii arvavad?

Brrrr! Veelkord.

 

PS. Kuidas muidu Soomes tüdrukutebändidega on, saab vaadata mo vanamehe juurest. Siit ja siit ja siit, näiteks.

Tibi pildil pole ei Soomest ega Eestist, lihtsalt reklaami puhastusvahendeid.

 

 

Entry filed under: elu (pole vajagi osta), feministi nurgake.

Kus on sallivuse piirid? Kuidas mõõta kannatusi?

22 kommentaari Add your own

 • 1. Elver  |  jaanuar 6, 2008, 6:20 p.l.

  Soome naised ON teistmoodi. Natuke. Aga see on maitse asi kas meeldib või mitte. Mulle näiteks tüüpiline Soome naise välimus ei meeldi, kuigi jah, ilusaid on neid ka ja sadamast kaugemal on ka käidud 🙂

  See “võrdõiguslikkusest puutumatus” on väärt tähelepanek. Ma läheneks asjale teise nurga alt. Eestis on väga raske leida naist, kes tahaks mehega võrdne olla. Kui mees on hea ja suhtub kui võrdsesse läheb naine reeglina litsi lööma. Kui mees naise tahte murrab ja “ära kodustab” ei lähe litsi lööma.

  Noh, et kui mees ennast kodus ei kehtesta, siis pole ikka õige mees ja tuleb seda kogemust mujalt otsida.

  Päris mitu heasüdamlikku meestuttavat on nõnda haiget saanud. Ja ise ka muidugi.

  Ei teagi täpselt milles asi. Geenid? Kultuur? Naisteajakirjad? Varakapitalism?

  Aga võrdset naist tuleb välismaalt otsida. Eestist ei leia.

  Vasta
 • 2. analyytik  |  jaanuar 6, 2008, 6:57 p.l.

  Eks see teema siin haakub ju tegelt selle eelmisega ka (Kus on sallivuse piirid?). No et probleemid on suht sarnased.
  Liigne sallivus on kahjulik, lastele peksa, naine peab käituma nagu naine… jne.

  See on sama teema tegelt, millest siin-seal juba juttu on olnud. Ehk siis see, et Eesti ühiskonnas on mingil moel säilinud üsnagi kivinenud ja arhailised mallid. Kas need probleemid, mida on kirjeldatud siin ja siinse blogi eelmises sissekandes, ei tulene just nimelt sellest järsku?

  A maeitea…
  No et kas ja kui palju nüüd siin sõna võtta saab, sest muidu on jälle nii, et tuleb kodanik R, heidab pilgu peale ja poeb siis enda urgu kurtma, et kuidas kogu see loogiline ja ratsionaalne mõtlemine on ikka niiii väsitav. Ja eriti muidugi niiii tundlike inimeste jaoks. 😉
  Kellele seda tüli jälle tarvis.

  Vasta
 • 3. Rents  |  jaanuar 6, 2008, 7:12 p.l.

  haha, mina olen jälle sattunud paljudesse konfliktidesse, sest nõuan võrdset kohtlemist ja ei leia, et noksi jalge vahel rippumine mingi sünnipärase eelise kaasa annaks 😀 kuigi eks terve suguvõsa arvab küll, et ma pooleldi vaimuhaige olen, et kodus süüa ei tee, hommikust õhtuni

  Vasta
 • 4. Elver  |  jaanuar 6, 2008, 7:29 p.l.

  Üks asi on nõuda võrdset kohtlemist. Tolle nõudmisega saavad paljud hakkama. Teine asi on see kuidas inimene võrdsele kohtlemisele reageerib.

  Võrdse kohtlemisega kaasneb ka näiteks võrdne vastutus.

  Ega väga paljud võrdõiguslikkust taga ei aja. Pigem feminismi. Sookvoodid suurfirmade juhtkondades ning riigikogus vs sookvoodid sõjaväes ja politseis. Feminism pooldab esimest, võrdõiguslikkus pigem teist.

  Erinevus tulebki sellest, et mõned küll nõuavad sõnades võrdset kohtlemist, kuid peavad selle all silmas võrdseid hüvesid ilma võrdse vastutuseta.

  Is there anything good about men?

  Vasta
 • 5. kaja  |  jaanuar 6, 2008, 8:12 p.l.

  siin on pilt minu ilusast kolleegist Pauliinast, ilgest feministist, ja ühest kaunimast põhjamaa naisest keda iganes nähtud – justv selline müütiline sitke, sale, pussnuga vööl. Ja sellised nad ongi. Neid tuleb tundma õppida, sest see maa kus nad elavad, püsib vaid selliste naiste najal…:http://kajatampere.blogspot.com/2007/09/lugu-sellest-kuidas-sbrad-sommid.html
  Paar aastat tagasi sattus meile ylikooli yks bulgaarlanna, kes ka kohe valjul häälel teatas, et soome naised ei kõrlba kuskile, sest nad ei oska olla naised ja ei ole nii seksikad ja kodulembed jne jne…ja võrgutas kahe päevaga ära meie Arto, meie IT poisi…Ja kahe kuuga oli suhe lõppenud, kultuurierinevuste pärast…Igal maal ikka omad olud ja põhjused, miks naised ja mehed just sellised on nagu on, ja võib ju kyll tulla teisest kultuurist mõni miniseelikus tissihõõrutaja, kes alasti kartulisalatit serveerib ja peldikut küürib, aga…kas meeste eneseväärikus tõesti ei kannata kui nad end vaid loomaaia pidajaks taandavad…?

  Vasta
 • 6. Kati  |  jaanuar 6, 2008, 9:30 p.l.

  kaja link sai vist natuke poolik, aga mõeldud oli ilmselt seda:
  http://kajatampere.blogspot.com/2007/09/lugu-sellest-kuidas-sbrad-sommid.html

  aga jah, seda olen minagi küsinud, kas orjapidamine või loomaaiapidamine, nagu kaja ütleb, siis meest ennast ei alanda.

  elver,
  eks ole muidugi igasuguseid, aga ma loodan, et eestlannad nüüd massiliselt ikka nii koledad ka pole, nagu sa kirjeldad. see on meil ikka pigem mingi naljakas müüt, kuidas eesti tüdrukud on kanajad sekspommid.

  aga niimoodi, et feminism vs võrdõiguslus ei saa tegelikult öelda. juba sellepärast, et feminism ei ole midagi väga ühtset, vaid mitme mõttesuuna üldnimetus.

  Vasta
 • 7. 'ganna  |  jaanuar 6, 2008, 10:12 p.l.

  Aga kui mõlemad osalised, nii orjapidaja kui ori, on oma vabatahtlikult valitud suhtes õnnelikud & nimelt niisugune suhe rahuldab kõiki nende vajadusi, mixpärast seal peax kedagi vägisi võrdsex tegema minema? Mixpärast kumbki neist peax end alandatuna tundma, kui nad elavad täpselt oma sydametunnistuse & oma sydamesoovi järele?

  Iseasi, kui kultuurimudel midagi muud ei võimaldagi . . . aga meie oma ju ometi võimaldab? Siis nagu milles probleem? Tahan, kandideerin Riigikokku, tahan, teenin inimest, keda ma armastan. Kõik võimalused & otse loomulikult kõik nende võimalustega kaasnevad kohustused ka. Ise tean, millised valin.

  Vasta
 • 8. elviina  |  jaanuar 6, 2008, 10:13 p.l.

  Kui soome mees tahab endale hella ja hoolitsevat naist, siis toob ta selle kas Eestist, Venemaalt või kaugidast. Esimesed 5 aastat on kõik ideaalne. Aga kui keel selge ja maa ja oludega harjutud, siis kõik need hellad ja hoolitsevad võtavad tasapisi omaks need vaated, mis on levinud põhirahva hulgas. Ja siis kas minnakse lahku või harjutakse. 18 aastat tagasi olin ka mina selline hell ja hoolitsev, vabandage, et olen olemas. Nüüd ammu enam mitte ja pean märkima, et soome mehed on kergemad koolitada inimsõbralikuks 🙂

  Vasta
 • 9. morgie  |  jaanuar 6, 2008, 11:45 p.l.

  okei tööjaotus on kahe inimese omavaheliste kokkulepete teemaks, aga mida fakki peaks tibi KÄPULI seda põrmandut küürima, kui ometi on leiutatud mopid ja vesitolmuimejad? saab siis käpuli puhtamaks võ?

  Vasta
 • 10. Kati  |  jaanuar 7, 2008, 9:00 e.l.

  ´ganna,
  inimeste isiklike teadlike ja vabatahtlike sadomaso mängude vastu pole mul rangelt võttes midagi.

  ainult, ma kardan, teadlikku sm-i inimesed nii avalikult reeglina ei manifetseeri. pigem ebateadlikku, mis omakorda seab kahtluse alla vabatahtlikkuse.

  ega ma muidugi seda ka ei arva, et terve ühiskond peaks olema otse uhke mõnede masoliste isendite üle.

  Vasta
 • 11. Lee  |  jaanuar 7, 2008, 10:36 p.l.

  Tsitaat Elverilt: “Kui mees naise tahte murrab ja “ära kodustab” ei lähe naine litsi lööma.”

  Elver, palun selgita, mida see lause tähendab.

  Vasta
 • 12. Elver  |  jaanuar 8, 2008, 8:02 e.l.

  Kallis Lee,

  Kui loeksid tsitaadi ümber olevaid lauseid saaksid ise ka aru. Kontekstist välja kistud “tsitaatide” kommenteerimisel ei ole mõtet.

  Vasta
 • 13. Lee  |  jaanuar 8, 2008, 1:30 p.l.

  Ei, ei saa aru, kui loen ümbritsevaid lauseid. Tsiteerin siis pikemalt, et saaksid selgitada, mida järgnevad laused tähendavad:

  “See “võrdõiguslikkusest puutumatus” on väärt tähelepanek. Ma läheneks asjale teise nurga alt. Eestis on väga raske leida naist, kes tahaks mehega võrdne olla. Kui mees on hea ja suhtub kui võrdsesse läheb naine reeglina litsi lööma. Kui mees naise tahte murrab ja “ära kodustab” ei lähe litsi lööma.

  Noh, et kui mees ennast kodus ei kehtesta, siis pole ikka õige mees ja tuleb seda kogemust mujalt otsida.

  Palun selgita, mida tähendab “tahte murdmine”, “ennast kodus kehtestamine” ja “ära kodustamine”. Olen kindel, et sa oskad seda selgitada 🙂 Mind huvitavad erinevad kujutlused ja müüdid eesti naiste kohta ja sina pakud ühte nendest, ning ma pean tunnistama, et see on oma primitiivsuses väga huvitav.

  Vasta
 • 14. Elver  |  jaanuar 8, 2008, 2:16 p.l.

  elver.loho@gmail.com — saada mulle oma msn’i aadress ja räägime sel teemal, kui see sind tõesti huvitab.

  Vasta
 • 15. Oudekki  |  jaanuar 8, 2008, 3:35 p.l.

  Elver, seleta see ikka siin lahti, mina ka ootan põlevilsilmi sinu vastust 🙂

  Vasta
 • 16. Kati  |  jaanuar 8, 2008, 3:38 p.l.

  eee … tegelikult huvitaks ka mind, mida sa täpsemalt siinkohal enda kehtestamise all mõistad. kui aus olla, siis tahtsin ennegi küsida, aga unus kuidagi.

  Vasta
 • 17. Lee  |  jaanuar 9, 2008, 12:25 e.l.

  Jah, Elver, miks mitte siin?

  Vasta
 • 18. AbFab  |  jaanuar 9, 2008, 12:16 p.l.

  Esiteks, ma hakkasin kati “alasti kartulisalatit serveerib” kommentaari peale laginal naerma. Viispluss.

  Teiseks, ma elan Soomes ja minu austraallasest boss, kes töötab nii Soomes kui Eestis (ja on elanud nii Austraalias kui USAs), leiab, et soomlannad on üldiselt ilusamad ja naiselikumad kui eestlannad – ja et üleüldiselt on põhjamaalased tasakaalukamad, mõistlikumad ja kahe jalaga reaalsuses elavamad kui ameeriklased. Siin teile kultuurianalüüs kõrvaltvaatajalt :p (Ja ta on vana šovinist ise, nii et ei mingit pehmet meest ja naistele alistumist).

  Kolmandaks, väline ilu on küll vaataja silmades ja maitseasi, aga kui sellest juba rääkida, siis Soome naine või soomalne üldse kui inimtõug või tüüp on eestlasele väga sarnane, lihtsalt eestlasi on nii palju vägistatud ja slaavlaste ning lääne-eurooplastega ristatud, et meie põlisest tüübist ei ole palju järel. Sellega seoses tuli mulle meelde paljude meessoost tuttavate nentimus või tõdemus või hala, kuidas Inglismaal (nad olid korra-paar Londonis käinud) lihtsalt EI OLE ilusaid naisi, no ei ole. Läksin Londonisse asja uurima ja leidsin, et on ikka küll, tehke silmad lahti, mehepojad. Selle peale vastati, et nojah, aga need on immigrandid, segatud veri, indiast ja kes kust, need pole need, ma räägin põlistest inglannadest. Siis tehke endale enne ise selgeks, kellest või millest te räägite ja kuidas asjadega kursis olete, vai mis. Ka Tiiu talu tütreke on Carmen Kassist veel kaugemal kui need 6000 miili ongi. Poof, illusioonid.

  Neljandaks, mehed, kes leiavad, et intelligentne ja oma arvamust omav naine on ebanaiselik ja ebaseksikas, on veidi, noh, ebamehelikud ja ebaseksikad.
  Ja lõppude lõpuks on asjatu vinguda, sest igaüks leiab oma (ja kole feminist jääb ilma :p)

  Mis ma öelda tahtsin: ma lähen igasuguse stereotüpiseerimise, olgu see siis kultuuriline, rahvuslik või sooline, peale väikesi punaseid vinne täis ja hakkan sügelema. Sinna alla käib ka see vana tuntud “välismaa mehed on hellad ja head (ja neil on rohkem raha”.

  Vasta
 • 19. Kati  |  jaanuar 9, 2008, 12:23 p.l.

  täpsuse huvides, kartulialat oli kaja kommis. ja mina hirnusin ka. 🙂

  Vasta
 • 20. AbFab  |  jaanuar 9, 2008, 12:27 p.l.

  Kati, kaja, ühed lollid naised kõik :p
  *itsitab*

  Ma muide olengi see keskmise ükskõik mis rahvusest mehe õudusunenägu ja ebaseksika naise etalon. Töötan nagu loom, ironiseerin mis jaksan, ja iga isendit jumaldama ei jookse. Värisege, surelikud, inimkond sureb välja, sest kõik on varsti sellised.

  Vasta
 • 21. Kati  |  jaanuar 9, 2008, 12:29 p.l.

  rõõm, rõõm, et ikka nii koledaid inimesi veel on 😉

  Vasta
 • 22. Koledys  |  august 26, 2009, 10:23 e.l.

  Ma olen Eesti tüdruk aga ma pole ültse ilus!
  Ma elan Soomes ja keegi ei usu, et ma olen eestlane sest ma olen samasugune paks ja lühikene kuin soomlased. Noored soome plikat on juba nii ilusad, ena, ei või õelda et kõik soome naised on koledad sest se pole enam nii. Vaadake IRC-galleriast nende pilte, päris ilusad =)

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Kalender

jaanuar 2008
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

%d bloggers like this: