Kuidas ma uue lauamängu välja mõtlesin*

detsember 8, 2008 at 12:49 p.l. 14 kommentaari

Kui kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, et kunagi möödunud aprillis  oli meil tööl mingi hull ideetamise koosolek, et mida uut ja lahedat teha. Mingil hetkel, kui kõigil hakkasid ajud juba peaaegu kärssama, vilksas minu peast läbi idee, et miksiks õige kõigile tuttavat doominot ja mälumängu.

Noh, nii, et laod klotse kokku nagu doominos, aga klotsidel pole mitte täpikesed nagu doominos, vaid mälumänguteemad. Ja neil teemadel tuleb siis mängu jätkamiseks küsimustele vastata.

Ülejäänud kolleegid olid õnneks piisavalt hullud, et mõttega kaasa tulla ja nüüd ongi meil kamba peale sünnitatud uus lauamäng “Mälumängudoomino”
Mälumängu teemasid on kokku 10: ajalugu, inimesed, loodus, geograafia, teadus, meelelahutus, sport, Eesti, kultuur, varia. Küsimused on välja mõelnud kõva mälumängur ja ajaloolane Tiit Naarits.

Selline näeb välja mängu kaas
Selline näeb välja mängu kaas

 

Muuhulgas saab mängides teada (noh, kui varem ei tea) kumb oli vahva sõduri Švejki eesnimi – Josef või Lukaš, kas kägu on rändlind, kas Aspirin on roosisort ja mille järgi hot dog nime sai.

Mäng peaks sobima mängimiseks pereringis, sõpradega, töökaaslastega, pidudel jm ja meeldima ilmsesti kõigile, kes on seni näiteks “Eesti mälumängu” või “Aliast” nautinud.

Minu meelest näeb mäng ka lõbus välja. Nimelt on Piia Maiste, kes on absoluutselt armsa käekirjaga kunstnik, iga teema jaoks isemoodi laheda mehikese välja mõelnud.

Sellised on mängus klotsid

Sellised on mängus klotsid

Kui aus olla, on mängu kallal jahmerdanud koguni kolm kujundajat ja igaüks on selle väljanägemist omajagu lahedamaks teinud.

Mängukarbis on 100 küsimuskaarti 1000 mälumänguküsimusega, 55 doominoklotsi ja reeglid.

Ja nüüd järgneb see osa, et osta, osta ehk siis toimetusest (Maakri 23A Postimehe majast) saab seda mängu osta soodushinnaga 199 krooni (poes hakkab maksma alates 299 kroonist).

Kui keegi peaks tahtma seda osta asutusele, olgu jõulukingiks või niisama ärikingiks, siis on hind 199 pluss käibekas.

Kellel jõulvanaga veel diil tegemata, võib talle ju “Mälumängudoominot” kingikotti soovitada.

 

Selline on küsimuste kaardi üks pool...

Selline on küsimuste kaardi üks pool...

 

 

...ja selline teine pool

...ja selline teine pool

Vaata ka siit

 PS ahaa, sinu soovi ma märkasin.

_______

* Siin postituses räägitakse tööst ja pakutakse nänni müüa.

 

Entry filed under: Uncategorized.

Mees on inimene mitte käpik Aita last! Võta ta ema käest ära?

14 kommentaari Add your own

 • 1. Oop  |  detsember 8, 2008, 1:12 p.l.

  Võimas! Au ja kiitus! 😀

  Vasta
 • 2. Ulmeguru  |  detsember 8, 2008, 2:33 p.l.

  Vägev!!!

  Vasta
 • 3. ninataga  |  detsember 8, 2008, 3:57 p.l.

  Katike, mul on tunne, et ma pean vist sinuga trehvama hakkama 🙂
  Ma olen varsti jälle linnaringil..et siis meiliks?
  Mulle on alati eestimaised omad mängud meeldinud 🙂

  Vasta
 • 4. Kati  |  detsember 8, 2008, 4:01 p.l.

  meili, meili.
  kõik muud huvilised võivad ka meilida.

  Vasta
 • 5. osaline  |  detsember 8, 2008, 4:25 p.l.

  Lahe! Tõesti mõnusad pildid ja omamaine on ikka omamaine! 🙂

  Vasta
 • 6. sofie  |  detsember 8, 2008, 4:26 p.l.

  äää… mmm… kui ei osta asutusele, kas te siis ei maksa käibemaksu riigile ära? Või on müüja siis teine? Kuidas te seda organiseerisite nii, et käibemaks tuleb ainult siis, kui asutusele osta?

  Vasta
 • 7. Gallacher  |  detsember 9, 2008, 1:29 e.l.

  Väga lahe asi ja igati kiiduväärt algatus. Aga nendest kümnest küsimusest on enamus ikka jaburalt lihtsad. Ise ei teadnud kindlalt ainult käo ja teletupsu küsimust.

  Vasta
 • 8. Kati  |  detsember 9, 2008, 8:01 e.l.

  sofie,
  kui ei osta suure partiiga asutusele vaid tükkhaaval, siis me ostame ise välja, oma töötajate hinnaga. aga asutused ei saa päris nii osta, et too mulle 200 mängu, anan sulle raha.

  gallacher
  ongi mõeldud suht lihtsad küsimused.
  me ise mõtlesime algul koguni, et ongi liiga lihtsad, aga siiani pole ma näinud nende hulgas, kellega oleme testversioone katsetanud. kedagi, kes kõik ära vastaks.

  Vasta
 • 9. Myriwe-Myrt  |  detsember 9, 2008, 5:45 p.l.

  see on nagu tõepoolest lahe ja positiivne nähtus. ma oletan, et on olemas ka raskemaid kaarte (no kui isegi mina tean kõiki vastuseid, siis on ilmselgelt tegu väga kerge kaardiga. aga oletatavasti oli juhus). ja ma usun ka, et tegu on millegi sisukamaga, kui nt world touri nime kandev mäng, mis tüütab ära umbkaudu tunni ajaga või mõni sarnane triviamäng. & kui palju mänguaega umbes tuleb sellega?

  Vasta
 • 10. Larko  |  detsember 9, 2008, 6:33 p.l.

  No päris kõike kindlasti ei tea, see jäi juba sellegi kaardi puhul teletupsu taga pidama. Ma aiman, et küsimusi võib parasjagu keerukateks pidada, kuna seda mängu vast päris kainest peast ei mängi, mis toob asjale vürsti ja väljakutset juurde.

  Vasta
 • 11. Kati  |  detsember 10, 2008, 8:10 e.l.

  Myrt,
  korralik testmängimine võttis meil kaks tundi. napikalt teise tunni lõpuks sai esimene kord otsa. aga rahvas tüdinud ei paistnud. oleksid vist edasi lasknud, kui koosolekuaeg ja seega ruumi kasutamise võimalus poleks otsa saanud.

  eks sõltub teemast ka, et mida keegi teab. mina vist jääksin spordi otsa ikkagi pikaks ajaks istuma, sõltumata sellest, et olen ju kogu seda kama toimetanud. ma ei eta spordist lihtsalt muhvigi, mind ei huvita ja seega mulle ei jää ka need faktid meelde, vahi palju tahad.

  tippmälumänguritele ta muidugi pole.

  Larkol on ka õigus. Eks lauamänge kiputa ikka mängima kas piduse peaga või siis perega, kus on ka lapsi hulgas. seega on üldiselt parem vist, kui enamiku küsimusi vastad ära ja mõnd ei tea, kui vastupidi.

  Vasta
 • 12. analyytik  |  detsember 12, 2008, 10:37 p.l.

  Teemaväline!

  Hmh?
  Ma pean muidugi tunnistama, et järgnev jutt on jälle üks järsku pähe karanud idee teistele kaela määrimine, aga…
  Ühesõnaga: Hanrahani blogi on suletud, a ma olen siis aru saanud, et Sul Kati on temaga lähemalt kokkupuuteid ja ta on jälle omakorda TV-ga seotud…
  No ja siis nüüd tekkis idee, et kuidas oleks kui…
  Sellest sai siin eelmine aasta räägitud veidi. No et winter solstice jne. Ja nüüd on aastaring jälle nii kaugel. Järsku… vot järsku peaks Eestis kah midagi siukest tegema. TV-sse. Winter sostice sunrise. Stiilne oleks muidugi Toompealt teha. See on vist Kohtu tänava vaateplatvorm. No seal Pika Jala torni kohal. Otseülekanne. Einoh – see oleks stiilne ju. Järsku määriks Hanrahanile pähe selle idee. Ja järsku ETV võtaks vedu…
  Nomaeitea. Praegu igal juhul oleks veel võimalus seda orgunnida. Nädal vähemalt aega. 🙂

  Iirimaal Newgranges igatahes tehakse vist uuesti. Otseülekanne. Nii et kui ka siin midagi ei loo, siis huvilistel vähemalt võimalik vaadata. Ma ei tea, mis see ajavahe on. Vist miski kaks tundi. Või kolm? Oli vist kaks ikka.
  Nii et: Happy New Year!
  Panen lingi ka.

  http://www.newgrange.com/webcast_08.htm

  Nii et loodame ilusat ilma. Ja järsku… Järsku tõepoolest Tuleks sinna Kohtu tänava platvormile. Kui ilma on. 21. detsember 2008. 🙂

  Vasta
 • 13. teooria  |  detsember 18, 2008, 9:14 p.l.

  väga lahe! sellist tahaks endale ka!

  Vasta
 • 14. Mac  |  jaanuar 16, 2009, 3:45 p.l.

  täna töö juures just kiideti seda mängu… üritasin leida, aga kõikjalt netis tundus otsas olema… ja siis fotojahi ja tegelinski ja osalise blogidest sattusin äkki siia lehele ja wiiiii… peab uurima seda toimetuse värki 🙂

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Kalender

detsember 2008
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

%d bloggers like this: