Kas tõesti kotib Eurovisioon tänavu mindki?

jaanuar 30, 2008 at 12:30 p.l. 39 kommentaari

Tõenäoliselt juhtub sel aastal absoluutne jumalaime – mina hakkan eurolaulu valimiseks telefoni väntama.

Osalt seepärast, et Iris Vesik on ju tõesti täitsa nunnu laps ja sellest loostki võiks põhimõtteliselt täitsa asja saada.  

Aga peamiselt seepärast, et see jõle Kreisiraadio “Leto Svet”, mis näikse olevat praegu Vesiku loo peamine konkurent, ei võidaks. Sest kui selle looga euroviisule minnakse, tahan mina häbist punastades põrandaprakku peitu pugeda. 

See on lihtsalt nii mage ja labane nali, et naerma küll ei aja ja teised ehk ei saa sellest üldse muud aru, kui et eestlased on päris ogaraks keeranud. Tähendab, annaks jumal, et ei saaks muud aru. Sest kui kogu lõunaslaavi kambale pärale jõuab, et loo peamine mõte on neid mõnitada, siis, ma kardan, nemad oma temperamendiga säärast auhaavamist ei andesta. Ja ongi meil mõnus rahvusvaheline skandaalike.

Belgradi pole eesti turistil enam igatahes mõnd aega asja. Ega vist ka mujale sinnakanti.

Oleks see mõnituslaul siis vähemalt vaimukas, aga ta on, nagu juba öeldud, ilmlabane. Või oleks ta siis, nagu ühe totaka taani lehe nõmedad prohvetikarikatuurid, vähemalt kuidagi sõna- ja arvamusvabadust edendav. Aga pole  ta sedagi. 

Seega, mina ei taha, et see iba meile kuskil euroviisulgi häbi teeb. Ja kavatsen hääletada hoopiski väikse armsa piiga poolt.

PS linkidele klõpsates saab lugude videoid vaadata ja sõnu näeb ka, kui kellegi veel teadmatus on. 

Entry filed under: elu (pole vajagi osta), mõte kiusab, nõiamoor soovitab.

Inimene, kes kasvatas mõrtsuka Olen lakkekrants

39 kommentaari Add your own

 • 1. heli  |  jaanuar 30, 2008, 2:07 p.l.

  Mind isiklikult huvitas Eurovisioon siis, kui laule hindas žürii. Jäi mulje, et hinnatakse siiski laulu, mis võistleb, mitte laulja jalgade pikkust, kostüümi ja rahvust.
  Praeguseks on mul suisa ükskõik, kes sinna laulma läheb või mida ta seal laulab, sest laulud ei võistle seal ammu enam.
  Selles mõttes on kreisiraadio laul paras paroodia.
  Pole mõtet ronida mingi ilusa ja kogu hingest tehtud looga sinna, kus mängivad hoopis teised tegurid.
  Kõige õigem oleks sinna üldse mitte ronida. Aga seda vaevalt juhtub, et eestlased lihtsalt eemale tõmbuvad.

  Vasta
 • 2. Kati  |  jaanuar 30, 2008, 2:11 p.l.

  einoh, üks šõu võib ju olla, saati, kui selle eest tuleb pappi, millest peetakse üleval muid EBU konkursse, balleti ja noorte muusikute omi ja mis kõik veel.

  aga sõud ei pea ju üdini labaselt tegema. ja ka muidu nummile loole saab laheda šõu külge teha.

  Vasta
 • 3. Elver  |  jaanuar 30, 2008, 2:20 p.l.

  Kui mälu ei peta, siis minevikus on Eurovisioonilt disklahvi saanud mitu-mitu lugu vaid sellepärast, et neid on enne eelvooru avalikult esitatud ja Leto Svet oli suht kindlalt osa Kreisiraadio aasta vahetamise programmist.

  Nii et äkki Leto Svet saab üldse disklahvi? Teab keegi eurovisiooni ekspert äkki sõna võtta?

  Vasta
 • 4. heli  |  jaanuar 30, 2008, 2:20 p.l.

  Saab-saab, selle vastu ma ei vaidlegi.
  Kuid kui selle šõu hindamiskriteerumid on sellised, nagu nad praegu on, siis tundub kuidagi mõttetu sinna midagi tõsiseltvõetavat saata.

  Vasta
 • 5. Kati  |  jaanuar 30, 2008, 2:28 p.l.

  hindamiskriteeriumid on ju üldiselt demokraatlikud, rahvas üldjuhul otsustab. no ja neile võib ju vahepeal miskit mõistlikku ka meeldida.

  ausaltöelda, mulle see žüriiga värk ses mõttes ka ei meeldinud, et meil nägi see lõppeks välja nii, et paadam pingutas higiseks, et oleks ikka see kindlalt peale minev euro. ja valis mingeid mõttetuid väljamaa tšikke. lõppeks ei läinud need peale meil ega mujal.

  ses mõttes valigu parem rahvas ausalt oma lemmik, mingu sel siis kuidas tahes.

  elver,
  see oleks küll tore 🙂

  Vasta
 • 6. heli  |  jaanuar 30, 2008, 2:32 p.l.

  Rahvas hääletab ju reeglina mitte laulu vaid oma naabrit, kellega on sõbralikumad suhted. Või vähemalt enamus sellest hääletavast rahvast. 😀

  Vasta
 • 7. Kati  |  jaanuar 30, 2008, 2:43 p.l.

  nojah, aga žürii ei valind meil ka ju lõpuks mu meelest mitte lugu, mis loona hea oleks, vaid sobivat eurokonservi, mis võiks kõigile meeldida.

  pigem siis valigu rahvas oma naabrit.

  pealegi, seesama väike iiris meeldib praegu ka paljudele, mitte aint kreisiradio kole nali. seega, pole see rahvas nii kole ühti 🙂

  Vasta
 • 8. heli  |  jaanuar 30, 2008, 2:59 p.l.

  Ma pidasin silmas seda üle euroopalist žüriid, kes neid üle euroopa kokku tulnud laule hindas.
  Selle kohta, milline laul mulle sel aastal kõige enam meeldib, ei oska ma kahjuks midagi öelda, sest ma pole neid kuulnud. Aga kuulnud ei ole just sellepärast, et enam ei koti. Ja ei koti just sellepärast, mida eelpool ütlesin: minu mulje on viimaste aastate eurovisioonist just selline, et hinnatakse kõike muud, ainult mitte laule.
  Võibolla on asi selles, et šõumaailm pole mind kunagi eriti huvitanud.

  Vasta
 • 9. Nirti  |  jaanuar 30, 2008, 10:54 p.l.

  Iirise laul on tõesti ilus.

  See Leto Svet… Ma ei tea. See on ju jura, mõttetu ja sisutu. Ma saan aru, et varsti tuleb siia keegi, kes hakkab jaurama, et aga Eurol ju selline palagan müübki ja et Euro ongi täielikuks värdjatsirkuseks muutunud.

  No andke andeks, värdjatsirkuseks on ta muutunud nende imbetsillide pärast, kes letosveti sarnast jura sinna pushivad.

  Vasta
 • 10. nur  |  jaanuar 31, 2008, 9:05 e.l.

  Siin ma olen

  ETV pealt väljapeetud esitust nähes ma punastasin aga naersin südamest. See oli julm kuid detailideni lihvitud esitus. Alguses ma imestasin, et miks nad ei piirdunud serbo-horvaatia taoliste vähetuntud keelte riikide vestmike vaid tõid sisse saksa keelsed sõnad. Hiljem juhiti mu tähelepanu reale “mul sai kämpingus gaas otsa… gaas otsa!”

  Mis meil viga nokkida, meil on ju põlevkivi. Ja tegelikult selline eluterve suhtumine mulle meeldib.

  Ja olgem ausad – plahvatav akordion on ikka parim valgusshow, mille peale võiks üldse tulla.

  Vasta
 • 11. Kati  |  jaanuar 31, 2008, 9:25 e.l.

  heli, sry, ma sain aru, et meie žürii kadumist mõtlesid.

  aga muidu, nojah, ega ta mingi tõsise muusika tegemise koht pole kunagi olnud, rohkem ikka lust ja kämp ja rahvapidu. no las ta olla, aga sealjuures ei pea ju labaselt õel ja nõme olema.

  nur,
  nojah, see ongi just julm ja lihvitud, aga mõtteviisilt ikkagi madal ja labane, mu meelest. see on just see sõnum, et balkanimaad on nõnedad ja lääne-euroopa on ka nõme. saksamaa on ainult gerhard gaasijuhe ja soome on muidu nõme jne. kogu euroopas on ainult üks hea riik ja üks tark ja tore rahvas – meie, eestlased, eksole.

  ausaltöelda, kui nüüd järgi mõelda, siis me ise olime üsna natuke aega tagasi enamiku vana euroopa jaoks mingid kollid metsast, kelle puhul imestati, et nad kohvimasinat kasutada oskavad. mitte parem kui balkanimaad. ja mina olen kord prantslaste jaoks serblannaks jäänudki, sest serbia olemasolusse nad olid võimelised uskuma, aga eesti ei jõudnudki pärale.

  pole meil mingit asja koguaeg teiste kallal ülbitseda ja ennast ainuõigeteks ja ülipühadeks pidada.

  või noh, kui oleme, siis vahest tuleks üldse ära sealt nõmedast euroopa liidust, paneks piirid kinni ja oleks sõltumatu nagu mongoolia?

  Vasta
 • 12. heli  |  jaanuar 31, 2008, 9:38 e.l.

  Hmmm…
  Selle peale pole ma veel kordagi osanud tulla, et selle laulu sõnumiks võiks olla: te kõik olete nõmedad.
  St. ma ei osand selles mingit pilget rahvuste kohta näha.
  Aga kui see laul võiks kellegi rahvustundeid solvata, siis oleks tõesti parem, kui ta sinna ei jõuaks.
  Aga minu peake mõtleb harva poliitiliselt. 😦

  Vasta
 • 13. nur  |  jaanuar 31, 2008, 9:42 e.l.

  Eestist on üldse viimasel ajal palju välisajakirjanduses juttu olnud.

  Vasta
 • 14. nur  |  jaanuar 31, 2008, 10:59 e.l.

  Ma tahtsin öelda seda, et tegelikult ei juhtu mitte midagi. Isegi, kui Leto Svet läheb, unustatakse see samamoodi nagu kõik teised lood, mis on olnud kriitilised või tögavad ja ei ole keegi veel solvunud. Nii väikese (kaaluga?) riigi kohta on suurusehullustus meil küll suur. Eurovisioon on eelkõige meelelahutus, kus on palju litreid ja värve.

  Vasta
 • 15. taliesintoomas  |  jaanuar 31, 2008, 11:33 e.l.

  Leto Svet mulle meeldis küll. Tundus selline üleüldine vahva iroonia – et teeme meelega erakordselt ajuvaba laulu – noh, et Eurolaulu kasvavatele tendentsidele viidata.
  Nirtiga nõus ei ole – ma ei usu, et värdjatsirkus oleks kujunenud välja selliste tüüpide tõttu, kes asja üle ironiseerivad.

  Ja seda, et see asi nüüd kellegi rahvustundeid solvaks või muidu õel või nõme oleks – ausalt öeldes seda momenti küll ei näinud. Leto Svet ei pila minu arvates Balkanit(no igatahes vähemalt mitte esimesena), vaid Euroviiske üleüldse – asja muusikaline väärtus üha kahaneb- teeme meelega nii kehvasti kui vähegi saab.

  Mulle näib, et Leto Svet läheb samasse kategooriasse kui “We are the winners of Eurovision” või too Austria laul mõned aastad tagasi (mida sihukest nagu “kleine Hasen haben kleine Nasen”) – noh, et tõenäoliselt korjab protestihääli ja saavutab seetõttu üsnagi kõrge koha, kui too keskit huvitab. (huvitav muide mõtelda, et mõne aja pärast tabavad enamus ära, et viis kõrgeid kohti saada on protestihäältele rõhuda – ja kõik tulevadki sihandeste jaburustega lavale -nojah, aga vähemasti on siis rahvas teadlik, et tegu on jaburustega ja võtavad asja vähem tõsiselt, kuigi, kes toda praegugi tõsiselt võtab)

  Vasta
 • 16. Mirri  |  jaanuar 31, 2008, 11:53 e.l.

  Minu meelest ei ole see Leto Svet originaalne. Samas võtmes pilamine on juba korduvalt olnud ja nüüd mõjub see küündimatuna. Igatahes eelmine ukrainlaste pila oli säravam ja lihvitum.
  Aga Iirist tasuks küll toetada. Ilusa kõlaga hääl ja siiras esinemine. Selgelt erinev muust pakutust. Kas ta seal eurovisionääride seltskonnas tähelepanu saab, polegi oluline. Esinemiskogemuse saab ta aga vahva. Ja ega siin eestimaal ka rahvas ju esikohta nõua. Kõik teavad mis värk seal käib!

  Aga mina saadaksin Eurovisioonile TTÜ meeskoori! Vaat see oleks pärast soomlasi parast nali. Ja kuna nad oskavad olla, siis võiks sellest isegi tähelepanuväärne show tulla.

  Vasta
 • 17. Punane Hanrahan  |  jaanuar 31, 2008, 1:32 p.l.

  Tõepoolest, TTÜ meeskoor oleks maru hea mõte. Või kui Eurovisiooni reglement nii suurt rahvahulka laval ette ei näe, siis võiks koorist kammerkoosseisu teha. Ning lugu peaks tingimata olema a cappella, nagu üks korralik koorilaul kunagi. See mulle juba meeldiks:)

  Vasta
 • 18. ellom  |  veebruar 1, 2008, 12:39 p.l.

  Mulle meeldib ka hirmsasti Iiris ja seega kavatsen häbenemata euroviiskudele kaasa elada ja telefoni haarata ja puha. Sest et ta lihtsalt hirmsasti meeldib mulle ja tore on aegajalt vaimustuda ja kaasa elada. Ürituse mõttetus lisab sellele vaimustumisele isegi väikese pahelise lisavõlu.
  Aga Leto Svet. Ma pole õige eestlane selles mõttes, et minu meelest ei ole Kreisiraadio mitte naljakas vaid piinlik. Ja kui mõned nende asjad võivad veel kuidagi huumoriga seotud olla, siis selle laulu peale keerasin lihtsalt pea ära. Mannetu ja küündimatu paroodiakatesetus. Põhikooli klassiõhtut meenutas. Mul küll selles mõttes piinlik ei ole, et mis välismaalased mõtlevad, aga piinlik on et sellist asja tehakse ja riigitelevisioonis näidatakse ja nii edasi. Ja ma armastan põhimõtteliselt labast nalja. Ainult et labane nali koosneb lisaks labasusele ka naljast ja see jäi kreisiraadio esituses puudu.
  Nüüd sai kõik südame pealt ära öeldud. Aitäh teema eest mis seda võimaldas, Kati 🙂

  Vasta
 • 19. Kati  |  veebruar 1, 2008, 12:42 p.l.

  vau, ütles ometi keegi täpselt seda, mida ma isegi koguage kreisiraadiost olen mõlenud 🙂

  Vasta
 • 20. Nirti  |  veebruar 1, 2008, 5:13 p.l.

  Igal krdi aastal on üks selline labane tsirkus seal püsti löödud. Alati on olnud. Mingi 5-6 aastat tagasi oli seal mingi mees, kes laulis, et kassidel on pehmed käpad…

  See ei ole iroonia, see on labastamine ja ajuvabadus. Nendel sõnadel ei ole isegi mitte mingisugust normaalset tähendust, kui mitte sealt gaasi kinnikeeramise tagant ookeansügavat ja neljamõõtmelist mõtet tikutulega taga ajama ja ise juurde mõtlema…

  Iroonia oleks see kui tõesti sinna läheks TTÜ meeskoor läheks mingisuguse kohutavalt lihvitud ja ilusa looga ning kõik teaksid ette, et ta kaotab mingisugusele Rootsimaalt pärit blondeeritud kanniväristajale, aga me saadaksime ikka ja Eesti lipp lehviks 🙂

  Vasta
 • 21. Nirti  |  veebruar 1, 2008, 5:14 p.l.

  hakata*

  Ma panen Kati üliheleda ja silmipimestava blogikujunduse süüks selle, et praktiliselt AINULT siin blogis tuleb mul iga postitust 2-3 korda parandada. See on needus!

  Vasta
 • 22. Siiri  |  veebruar 3, 2008, 12:10 e.l.

  Nonii, ongi jälle eesti rahvas väärt oma eurolaulu. Või kui tahta asja helgemana paista lasta, siis võibolla Eurivision polegi enam rohkemat väärt. Ainult et mulle ei meeldi, et eestlased seda sel viisil välja ütlevad.

  Vasta
 • 23. Elver  |  veebruar 4, 2008, 4:00 e.l.

  Kreisiraadio on tore nähtus. Ossid matsu välja ei jaga, aga naudivad labasust. Intellektuaalid jagavad matsu välja, aga ignoreerivad labasust. Vahepealsed määgivad hingepõhjast.

  Vasta
 • 24. Ramloff  |  veebruar 4, 2008, 8:11 e.l.

  Mnjah, hea vähemalt, et mõnele annab Kreisiraadio võimaluse end intellektuaaliks liigitada.

  Vasta
 • 25. potsatajageena  |  veebruar 4, 2008, 1:04 p.l.

  Aih… no see hirm ja südame karjumine pole üldsegi seotud leto sveti lauluga. Kreisiraadio eurolaul sarnaneb lakmuspaberile. Reaktsioon näitab kuulaja-vaataja sisemist korraldust. Ega siin palju variante pole. Kas põhjus välja selgitada või siis kohtunik puhkusele saata:)

  Vasta
 • 26. Elver  |  veebruar 4, 2008, 3:39 p.l.

  Kamoon, Kreisiraadio lugu on niivõrd poliitiline, et Serbiasse jõudes võib sellest lausa skandaal tulla 😛

  Ega need lipud ja kinni kleebitud muusikariistad pole seal ilma põhjuseta. Ja juba esimene salm reedab laulu tagamõtte ära.

  Semiootika pole ainult falloste otsimise “teadus” 😉

  Vasta
 • 27. Kati  |  veebruar 4, 2008, 3:45 p.l.

  falloste otsimise teadus on rohkem võrdlev usundilugu 🙂

  Vasta
 • 28. Nirti  |  veebruar 4, 2008, 11:58 p.l.

  “Mnjah, hea vähemalt, et mõnele annab Kreisiraadio võimaluse end intellektuaaliks liigitada.”

  Ja rohkem ei olegi vaja midagi öelda 🙂

  Vasta
 • 29. Elver  |  veebruar 5, 2008, 8:18 e.l.

  Pole minu süü, et sa poliitikast ööd ega mütsi ei jaga.

  Vasta
 • 30. Nirti  |  veebruar 5, 2008, 6:10 p.l.

  Jaah…

  Aga eks sa (kõrgelt hinnatud ja tasustatud ning ekspertide poolt väga otsitud politoloog) seleta siis ka pööblile lahti mis Suurt ja Põhjapanevat poliitilist sõnumit Kreisiraadio Serbiasse viima läheb? Väga tahaks! Võiksid ehk ka lahti seletada nende programmi punkthaaval? Millistele ühiskonnagruppidele nende sõnum suunatud on? Mida võime sealt Eesti jaoks õppida, mida kasulikku isikliku elu jaoks kõrva taha panna?

  Milleks head kraami välja viia, me võime ju ka Eestis sellest õppida!

  Või on see pigem nii, et nad esinevad, meie istume telerite ees – vaatleme, mõtiskleme, omandame?

  Kas see on jälle üks su nendest arvamustest, et lastele on hea, kui neid koolis pekstakse ja naise tahe tuleb kodus murda? 😦

  Vasta
 • 31. Elver  |  veebruar 5, 2008, 6:35 p.l.

  Kas see on jälle üks su nendest alatutest laimudest, mida sa inimeste kohta räägid, et kuulajatelt kaastunnet võita? 😛

  Ma arvan, et sellest lingist piisab, et serbiakeelsest osast aru saada.

  A miks on laval Saksa lipp? A äkki selle pärast?

  Ja sellest sündmusest kaotas kõige enam samuti Saksamaa.

  “Suve valgus”? A miks peaks see olema päikesevalgus? Miks mitte elektrivalgus, mis põleb suvel ehk ajal, mil teda tegelikult vaja pole? Suur osa Saksamaa energiast pärineb gaasist. Samas kui EU saaks täiesti hakkama taastuva ja tuumaenergiaga.

  Sardellidest ja kõigest muust on kõrini? EU hüvedest on kõrini ja anname oma raha (need hüved) Venemaale, et sutsukese gaasi vastu saada. Sest kämpingus on gaas otsas 😛

  Klaver võib vabalt sümboliseerida kas suurt ja ühtset Euroopa Liitu või Venemaad — lahti kangutada pole kumbagi võimalik. Aga kui väikeriiki (akordioni) kangutad, siis käib pauk ja tulebki lahti.

  Kreisiraadio “Leto Svet” on Venemaa ning Venemaaga diilitamise vastane poliitiline steitment 😛

  Vasta
 • 32. Elver  |  veebruar 5, 2008, 6:35 p.l.

  …ja siin on kommentaar, mis jäi modereerimist ootama…

  Vasta
 • 33. Nirti  |  veebruar 5, 2008, 6:58 p.l.

  Siin blogis ei ole kommentaaride modereerimine sisse lülitatud ju…

  Vasta
 • 34. Elver  |  veebruar 5, 2008, 7:09 p.l.

  On, kui liiga palju linke kommentaaris 🙂

  Vasta
 • 35. Nirti  |  veebruar 5, 2008, 8:07 p.l.

  Oma sõnadega ei oska rääkida asja ära, peab alati linkima?

  Vasta
 • 36. Elver  |  veebruar 5, 2008, 8:52 p.l.

  Ja siis räägid, et minul on mingi ebaterve vaen sinu vastu? 😛

  Rahune maha ja oota kui asi huvitab. Kui ei huvita, siis mine rahune mujal.

  Vasta
 • 37. Nirti  |  veebruar 5, 2008, 9:30 p.l.

  Ma küsisin täiesti otsekohese küsimuse 🙂 Kui palju peab ühte kommentaari linke toppima, ma küsin… Närvidele käivad need kommentaarid inimestel, kus selleks, et üldse aru saada, millest ta räägib, peab endale 4-5 tabi lahti võtma ja siis üritama kõike korraga ühte pilti suruda. Võiks ju lihtsalt oma sõnadega refereerida, mitte linkida igale asjale kogu aeg…

  Less is more, tänapäeva Eesti tunnuslause.

  Vasta
 • 38. Elver  |  veebruar 6, 2008, 6:50 e.l.

  Närvidele käivad need kommentaarid inimestel, kus selleks, et üldse aru saada, millest ta räägib, peab endale 4-5 tabi lahti võtma ja siis üritama kõike korraga ühte pilti suruda.

  Õnneks leidub selliseid kommentaare harva, nii et teed äkki erandi?

  Vasta
 • 39. Kati  |  veebruar 6, 2008, 12:36 p.l.

  akismet läheb vist üldiselt valvsaks alates kahest lingist.
  samas on ta teinkord ära peitnud ka ühe lingiga asju ja vahel päris mitmega läbi lubanud. seega, mina tast ka päris hästi aru ei saa.

  aga seesinane sai nüüd üles.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Kalender

jaanuar 2008
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

%d bloggers like this: